Hlavní obsah

Soud v USA zrušil trest smrti útočníkovi z bostonského maratonu

31. 7. 2020, 21:37 – Boston • Aktualizováno 31. 7. 2020, 22:28

Americký federální odvolací soud v pátek zrušil trest smrti pro Džochara Carnajeva, který byl odsouzen za útok na bostonský maraton v dubnu 2013, při kterém zemřeli tři lidé a přes 260 dalších bylo zraněno. Informovala o tom agentura Reuters.

Foto: Reuters

Džochar Carnajev

Článek

Útok připravil Džochar spolu se svým starším bratrem Tamerlanem. Sourozenci čečenského původu v USA žili několik let. V cíli mezinárodního bostonského maratonu explodovaly dvě amatérsky vyrobené bomby ukryté v pytlích. V důsledku výbuchů zemřeli tři lidé včetně osmiletého chlapce a 264 osob bylo zraněno.

Tamerlan byl o několik dní později zabit při přestřelce s policií, Džochar byl těžce zraněn, dopaden a později odsouzen. Carnajev po zatčení prohlásil, že se necítí být vinen a že útok byl pomstou za americkou invazi do Afghánistánu a Iráku.

Obhájci atentátníka Carnajeva chtějí zrušit verdikt trestu smrti

Odvolací soud body, v nichž byl Carnajev odsouzen, potvrdil, ale nařídil, aby se konal nový soud, kde by se rozhodovalo jen o výši trestu. Carnajevův právník nové rozhodnutí federálního soudu podle Reuters nekomentoval.

Reklama

Související články

Atentátník Carnajev se u soudu rozplakal

4. 5. 2015, 20:54

Bostonský atentátník Džochar Carnajev se během pondělního líčení u soudu rozplakal. Až dosud zcela chladně až netečně působící jednadvacetiletý mladík sáhl pro...

Útočníkovi z Bostonu je prý obětí líto

11. 5. 2015, 21:15

Džocharu Carnajevovi, který společně se svým bratrem Tamerlanem před dvěma lety při maratónu v Bostonu zabil tři lidi a víc než 260 dalších zranil, obětí...

Výběr článků