Hlavní obsah

Při střelbě v americkém Washingtonu zemřeli tři lidé. Podezřelý je na útěku

24. 1. 2023, 20:01 – Washington • Aktualizováno 24. 1. 2023, 22:41

Při střelbě v obchodě se smíšeným zbožím v centrální části amerického státu Washington dnes zahynuli tři lidé. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na policii, podle které je podezřelý na útěku a je považován za nebezpečného.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Policie byla přivolána do prodejny Circle K ve městě Yakima kolem půl čtvrté ráno místního času (12:30 SEČ), kde nalezla tři mrtvé, řekl novinářům náčelník Matt Murray.

Dvě oběti byly zastřeleny uvnitř obchodu a třetí venku, což podle úřadů naznačuje, že se jednalo o náhodný násilný čin.

„Zdá se, že jde o náhodnou situaci. Mezi stranami se neodehrál žádný zjevný konflikt,“ řekl Murray. „Muž prostě přišel a začal střílet,“ dodal.

Poté, co podezřelý zahájil palbu v obchodě, přeběhl ulici a střílel do vozidla, čímž jeho řidiče donutil přesednout na sedadlo spolujezdce. Podezřelý poté auto ukradl a ujel, uvedla policie. Nezveřejnila ale informace o tom, co se stalo s řidičem ukradeného vozu.

Motiv činu podle policie v tuto chvíli není znám. Podezřelého považuje za nebezpečného pro společnost. Policisté na sociálních sítích zveřejnili fotografii muže, který měl na sobě celý černý oděv, včetně čepice, mikiny s kapucí a džínů, a bílé boty značky Nike.

Podezřelého policie později identifikovala jako 21letého Jarida Haddocka z Yakimy, který z místa činu odjel směrem k obci Moxee na předměstí na dálnici 24, řekl Murray. Policie kvůli pátrání po muži uzavřela několik silnic.

Policisté se také se sjeli k domu ležícímu přes silnici od skladiště na okraji Yakimy, která leží asi 225 kilometrů jihovýchodně od Seattlu. V soudních záznamech byl dům v této oblasti uveden jako dříve známá Haddockova adresa. Policie se už s Haddockem setkala. V roce 2020 jej zatkla poté, co byl spatřen v autě ukradeném ženě, která ho nechala nastartované.

Yakima je město s přibližně 97 tisíci obyvateli ležící ve stejnojmenném údolí, které je známé jako zemědělský region proslulý pěstováním jablek a vinařstvím.

V několika posledních dnech vyděsily Spojené státy opakované hromadné střelby, které si v Kalifornii dohromady vyžádaly nejméně 19 obětí.

Při nejhorší z nich zabil v neděli střelec 11 lidí v tanečním sále při oslavách lunárního Nového roku ve městě Monterey Park, v pondělí místního času poblíž San Franciska jiný pachatel zabil sedm lidí při dvou vzájemně souvisejících incidentech.

V úterý zemřel po přestřelce jeden člověk a osm dalších utrpělo zranění na čerpací stanici ve městě Oakland.

Další střelby v Kalifornii, sedm mrtvých

Zahraniční

Reklama

Související témata:

Výběr článků