Hlavní obsah

Ivana Trumpová chce být velvyslankyní v Praze

13. 11. 2016, 17:53 – Washington/Praha • Aktualizováno 13. 11. 2016, 18:06

Bývalá manželka čerstvě zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana chce posloužit vlasti a stát se americkou velvyslankyní v České republice. Uvedl to v neděli list The New York Post s tím, že miliardářova první choť to Trumpovi sama řekla.

Foto: Media Punch/REX/Shutterstock, Profimedia.cz

Ivana Trumpová z snímku z května 2016

Článek

"Byla by to skvělá volba!" uvedl v reakci mluvčí českého prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na twitteru. Trump se ujme nejvyššího úřadu v lednu.

"Navrhnu, abych se stala velvyslankyní v České republice," citoval list sedmašedesátiletou Ivanu Trumpovou. "Jsem odtud, čeština je má mateřština a každý mě zná. Jsem dost známá ve světě, nejen v Americe. Napsala jsem tři knížky a přeložili je v 40 zemích do 25 jazyků. Jsem známá jako Ivana, fakt se nepotřebuju jmenovat Trumpová," dodala.

Ujistila také, že Trumpově nynější manželce Melanii nezávidí nastávající roli první dámy.

Tumpová je podle The New York Post připravena pomoci svému bývalému muži ve funkci a zavádět jeho politiku včetně deportace imigrantů: „Potřebujeme imigranty. Jsou fantastičtí. Je ale špatné, když 18letá mexická dívka jde přes zeď, porodí v americké nemocnici a její dítě se automaticky stane americkým občanem.”

Zlínská rodačka Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se za Trumpa provdala v roce 1977, tehdy to pro ni bylo druhé manželství a pro magnáta první. Rozvedli se v roce 1992 a o rok později si Trump vzal Marlu Maplesovou, se kterou se po šesti letech rovněž rozvedl. Jeho současná žena a budoucí první dáma USA je Melania původem ze Slovinska.

Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Ivanka Trumpová

Sedmašedesátiletá Trumpová byla vdaná čtyřikrát, naposledy za italského modela. S Trumpem má tři děti - Donalda, Ivanku a Erika.

Velvyslankyní může být i dcera

Podle severu Tokyo Sports je možné, že by se velvyslankyní mohla stát i Trumpova dcera - 35letá Ivanka. Post by měla obsadit v Japonsku. Web Rocket News zaměřený na zprávy z Asie ale podotkl, že Ivanka nemá žádnou politickou ani diplomatickou zkušenost. Pracovala v modelingu a také se věnovala obchodu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků