Hlavní obsah

Hrozí největší záplavy za 50 let, Aljašku zasáhla silná bouře

18. 9. 2022, 7:42 – Anchorage

Západ Aljašky zasáhla v sobotu silná bouře, jež na mnoha místech způsobila záplavy a vyhnala lidi do výše položených míst. Informovala o tom agentura AP. Bouře je zbytkem tajfunu Merbok, který ovlivnil počasí i v tak vzdálené oblasti, jako je Kalifornie.

BEZ KOMENTÁŘE: Hrozí největší záplavy za 50 let, Aljašku zasáhla silná bouřeVideo: @becca.bythesea, Becca Sherman-Luce, AP

 
Článek

Přívaly vody v některých obcích na Aljašce odervaly domy od základů, v městečku Nome povodeň odnesla dům, jenž se zarazil až o most.

Foto: ČTK/AP

Záplavy v Golovinu na Aljašce

Extrémní počasí si podle dostupných informací nevyžádalo žádné zraněné, uvedly místní úřady, které varovaly, že některá místa mohou postihnout nejhorší záplavy za posledních 50 let. V osadě Golovin se hladina moře dostala 3,3 metru nad svoji běžnou úroveň při přílivu a zaplavila většinu domů v její spodní části. Lidé se schovali na kopci v kanceláři správy domorodé komunity. Jinde se lidé ukryli ve škole a podělili se o nedávno ulovené a zpracované losí maso.

Na Japonsko se řítí supertajfun

V severní Kalifornii meteorologové upozorňují, že vichr může lámat větve nebo vyvracet oslabené stromy. Očekává se i déšť. Ten by uvítali hasiči, kteří se snaží zlikvidovat požár na úpatí pohoří Sierra Nevada, starost jim naopak dělá vichr. Takzvaný Mosquito Fire je největší požár, jaký se v Kalifornii letos rozhořel.

Foto: ČTK/AP

Voda z Beringova moře, tlačená silnými větry, se v sobotu 17. září 2022 řítila na dvorek jednoho z domů na pobřeží Aljašky.

Reklama

Související témata:

Výběr článků