Článek
Dvaašedesátiletý Hutchinson byl popraven injekcí se smrticí látkou a podle agentury AP prohlášen za mrtvého ve 20:15 místního času.
Hutchinson se k vraždě nepřiznal, tvrdil, že ji spáchali dva neznámí útočníci, které poslala americká vláda, aby ho umlčela. A to i přesto, že čin, který spáchal sám ohlásil na linku 911 a policie jej našla v domě, stále s telefonem na uchu. Na rukou měl povýstřelové zplodiny.
Dvaatřicetiletou Renee Flahertyovou a její tři děti, čtyřletého Logana, sedmiletou Amandu a devítiletého Geoffreye, zastřelil brokovnicí poté, co se se ženou pohádal.
Byl odsouzen k trestu smrti, verdikt se jeho právníci snažili zvrátit poukazováním na jeho duševní poruchu. Uvedli, že trpí tzv. syndromem války v Zálivu a paranoidními stavy a měl v době vraždy sníženou rozpoznávací schopnost.
Jako syndrom války v Zálivu (1990–1991) se označuje skupina několika chronických příznaků včetně únavy, bolestí hlava a kloubů, ale také průjmy a potíže se soustředěním. Spekulovalo se, že ho mohly způsobit zplodiny ze zapálených ropných vrtů, ochuzený uran z protitankových střel a za nejpravděpodobnější se považuje vystavení nervově-paralytickým látkám, jako je sarin, které tam naměřili českoslovenští chemici.