Hlavní obsah

Americký miliardář byl shledán vinným z 21 let staré vraždy

18. 9. 2021, 8:49 – Washington

Americký realitní magnát Robert Durst byl shledán vinným porotou v Los Angeles z vraždy své blízké přítelkyně před více než 20 lety. Durstův případ nabral na obrátkách poté, co miliardář spolupracoval s tvůrci dokumentárního seriálu pojednávajícím o řadě zločinů, které s ním jsou spojovány, uvedla agentura AP.

Foto: Profimedia.cz

Robert Durst u kalifornského soudu

Článek

Durstovi (78) hrozí doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Výše trestu má být oznámena 18. října.

Svoji kamarádku Susan Bermanovou Durst zavraždil v roce 2000 tak, že ji střelil v jejím domě v Los Angeles zezadu do hlavy. Žena byla podle obžaloby připravena promluvit s policií o okolnostech zmizení Durstovy manželky v roce 1982.

Odvolací soud v USA potvrdil trest smrti muži, který postřílel devět černochů

Amerika

Žalobci Dursta vykreslili jako bohatého narcistického muže, jenž měl pocit, že se na něj nevztahují zákony, a bezohledně se zbavoval lidí, kteří mu překáželi. Kromě vraždy Bermanové je Durst podezřelý také ze zavraždění své manželky Kathleen v New Yorku a svého souseda v Texasu, který odhalil jeho identitu, když se magnát skrýval před zákonem.

Durst se stání u soudu osobně nezúčastnil. Namísto toho byl v izolaci ve věznici, protože byl v kontaktu s nakaženým covidem-19.

Doznání z koupelny

Durst byl zatčen v roce 2015 v New Orleansu v předvečer vysílání závěrečné epizody seriálu Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta z produkce HBO. Podle obžaloby učinil doznání, když malý připnutý mikrofon zachytil jeho samomluvu v koupelně. „Tak, a je to. Dostali tě... Co jsem to k sakru udělal? Zabil jsem je všechny, samozřejmě,” říkal si pro sebe milionář.

Durstův právní zástupce řekl, že je rozhodnutím poroty zklamán. Jeho klient podle něj využije všech možností odvolání.

Reklama

Související témata:

Výběr článků