Hlavní obsah

Přeju vám svět bez Babiše. Zapomeňte na Babiše. Zkuste žít bez Babiše, řekl po porážce Babiš

28. 1. 2023, 16:13

Poražený kandidát na prezidenta Andrej Babiš na tiskové konferenci komentoval výsledky druhého kola volby, v němž neuspěl. Těsně před sečtením všech hlasů má 41,8 procenta. Tiskovou konferenci přenášely Novinky živě.

Projev neúspěšného kandidáta na prezidenta Andreje BabišeVideo: Novinky

 

Reklama

Článek

„Gratuluji panu Petru Pavlovi k vítězství. Uznávám porážku, blahopřeji mu, že se stane příštím prezidentem České republiky,“ řekl Babiš po příjezdu do volebního štábu.

Doplnil, že mu přeje, aby byl prezidentem všech. „Aby bojoval za jejich zájmy,“ dodal.

Současně poprosil všechny svoje podporovatele, aby akceptovali, že volby prohrál. A svým voličům poděkoval za podporu. „Dosáhli jsme famózního výsledku. Je to více než výsledek Spolu a PirSTANu v minulých sněmovních volbách,“ dodal.

Své odpůrce pak vyzval, aby se nezapojovali do násilí proti členům jeho týmu. Zmínil, že jeho pravá ruka Tünde Bartha byla v minulých dnech více na policii, než aby mu pomáhala s kampaní.

Zapomeňte na Babiše

Babiš také naznačil, že hnutí ANO pojede dál. Co s ním bude, se rozhodne na předsednictví 8. února.

„Přeju vám svět bez Babiše. Zapomeňte na Babiše. Zkuste žít bez Babiše. Přestaňte ráno vstávat s nenávistí k Babišovi a usínat s ní,“ řekl.

A když to pak vypadalo, že spustí kritiku vůči vládním představitelům, špitla k němu jeho žena Monika Babišová, že to stačí.

„Mám být hodný? Dobře, tak už mlčím. Přeji vám hodně zdraví,“ ukončil svůj proslov.

Následovaly dotazy novinářů. A i v tomto případě, když to vypadalo, že se Babiš rozvášní podobně jako na předchozí tiskové konferenci po prvním kole, jeho mluvčí brífink raději na pokyn Babišové utnul.

Nevidím poražené a vítězné voliče, řekl Pavel

Prezidentské volby

Reklama

Související témata:

Výběr článků