Hlavní obsah

Na devadesát procent českých školáků hraje on-line hry

14. 6. 2013, 8:00
Novinky, kil

Výzkum společnosti Seznam.cz ukázal, že drtivá většina dětí se s Internetem seznámí pomocí hraní her. Hry hraje 88 % dětí. Čím mladší jsou, tím častěji na Internetu hrají.

Foto: Profimedia.cz

Děti začínají hrát on-line hry už ve třech letech

Článek

Unikátní výzkum, který společnost Seznam.cz provedla mezi více než 3 600 žáky pátých až devátých tříd, ukazuje, že s věkem dětí se mění i jejich chování na Internetu.

Mladší děti mají často přístup k Internetu doma jako odměnu za splnění školních povinností a na Internet chodí v průměru dvakrát až třikrát týdně. Žáci osmých a devátých tříd Internet zapínají téměř každý den, a to rovnou po příchodu ze školy, až poté si plní své povinnosti a večer se k Internetu opět vrací.

Začínají už ve třech letech

Z výzkumu vyplývá, že děti začínají hrát on-line hry už ve třech letech. Často k tomu využívají tablety, jejichž penetrace je častější mezi mladšími dětmi. Starší děti pak tablety používají spíše pro chatovací služby. S přibývajícími školními povinnostmi také děti zkracují svůj čas určený pro hraní her. Mezi osmáky a deváťáky hraje on-line hry zhruba 80 % dětí, páťáci pak téměř všichni (94 %).

V patnácti už má většina  chytrý telefon

„Výzkum také ukázal, že 60 % dětí v osmých a devátých třídách má svůj chytrý telefon, který se může připojit na Internet. Ve velkých městech a konkrétně v Praze je dokonce podíl chytrých telefonů mezi dětmi ještě o 10 % vyšší,“ komentoval výsledky výzkumu Michal Vodák, marketingový ředitel Seznam.cz.

Hra Abaku podpoří počtářské schopnosti

Mezi dětmi jsou populární strategické a dlouhodobější hry jako je Minecraft nebo The Sims. Nyní mají děti možnost hrát hru, která jim pomůže upevnit si jejich počtářské schopnosti. Jde o hru Abaku, která je postavena na principu criss-cross her určených pro dva až čtyři hráče.

Pomocí vylosovaných číslic, které se přikládají na hrací plochu k již odehraným kamenům, vytváří hráči početní operace. Mohou používat sčítání, násobení, odečítání, dělení, druhé a třetí mocniny a odmocniny. Cílem hry je poskládat početní operace rychleji než soupeř a získat více bodů. Navíc hráčům v krátkém časovém období pomáhá osvojit si a dále prohlubovat základní matematicko-logické dovednosti (počítání, kombinaci, strategii).

Seznam pořádá Abaku ligu

„Hru Abaku je možné hrát on-line na abaku.seznam.cz. Rozhodli jsme se její rozšíření a známost mezi školáky ještě více podpořit a postavili jsme Seznam.cz Abaku ligu. Letos jsme si vyzkoušeli její nultý ročník. Ligové zápasy hrálo přes 500 dětí. Velké finále, ve kterém mohou tři z 24 celorepublikových finalistů vyhrát hezké věcné ceny, proběhne 22. června v prostorách společnosti Seznam.cz,“ doplnil Michal Vodák, marketingový ředitel Seznam.cz. Více o hře najdete na stránkách abaku.seznam.cz

Reklama

Související témata:

Výběr článků