Hlavní obsah

CzechInvest sází na kouče

27. 12. 2013, 8:00
Novinky, kil

Agentura CzechInvest vyhlásila nábor koučů, kteří budou pomáhat účastníkům projektu CzechEkoSystem s rozjezdem či rozvojem jejich podnikatelských plánů.

Foto: Profimedia.cz

Kouč může obzvlášť u začínajících podniků sehrát významnou roli.

Článek

„Kouč může obzvlášť u začínajících podniků sehrát významnou roli a díky svým zkušenostem a kontaktům může značně usnadnit rozjezd podnikání. Najít kvalitního kouče v České republice ale není jednoduché, a proto jsme se rozhodli vytvořit vlastní databázi certifikovaných koučů. Hlavním kritériem pro certifikaci přitom jsou osobní podnikatelské zkušenosti,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha.

Náklady na kouče až půl milionu

Mezi hlavní úkoly certifikovaného kouče, kterého si budou moct účastníci projektu CzechEkoSystem sami vybrat z veřejně dostupné databáze, patří poskytování poradenství, vedení účastníka ke splnění podnikatelského záměru a rozvoji, zprostředkování kontaktů a pomoc se získáváním zdrojů. Účastník může využít na nákup služeb kouče až 500 tisíc korun. Částka mu bude zpětně uhrazena formou dotace z Operačního programu Podnikání a inovace.

Vybraní zájemci projdou školením

Pro potenciální kouče je připraven na webu projektu CzechEkoSystem formulář, který stačí vyplnit a společně s výpisem z trestního a obchodního rejstříku a finančním výkazem jím vedeného podnikatelského subjektu zaslat na adresu agentury CzechInvest. Uchazeči, kteří splní všechny podmínky, projdou školením, na jehož základě budou případně navrženi na získání certifikátu. Databázi chce v budoucnu CzechInvest používat i pro další projekty.

Celková dotace činí 27 milionů

Projekt CzechEkoSystem běží už od roku 2012. Dosud byly vyhlášeny dvě výzvy pro předkládání přihlášek do projektu, jejichž hodnocení bylo dokončeno na počátku prosince. Dotaci v celkové výši 27,2 milionu korun si rozdělí 24 projektů, nejvíce z nich spadá do oblasti IT a pochází z Jihomoravského kraje. První projekty budou moct čerpat podporu od ledna 2014.

Reklama

Výběr článků