Zlín zažil první městský půlmaraton

Novinky, Kateřina Martykánová

V sobotu 28. května proběhl ve Zlíně první ročník festivalového půlmaratonu, který byl součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Nejúspěšnějšími běžci na prvních dvou pozicích byli závodníci z Ukrajiny. Vítěz doběhl do cíle s výsledným časem hodina a deset minut.

Hlavní závod odstartovali přesně v 16 hodin na náměstí Míru primátor Miroslav Adámek a prezident festivalu Čestmír Vančura.

Téměř tisícovka závodníků vyrazila na tratě čtvrtmaratonu i půlmaratonu, společně s běžci štafety. Byli mezi nimi i místní úspěšní sportovci - triatlet Petr Vabroušek, držitel nejlepšího maratonského času ve Zlínském kraji Vlastimil Bukovjan nebo hokejisté HC PSG Zlín

Do cíle doběhlo 467 účastníků půlmaratonu, 235 čtvrtmaratonu a 31 štafet.

Součástí akce byl i závod handbikerů Černých koní. Ve 14:00 odstartoval i festivalový rodinný běh, kterého se zúčastnilo 217 dětí a rodičů.