Žďárští stolní hokejisté se zúčastnili Czech Open v Boskovicích

Novinky, Tomáš Vítámvás

V sobotu 13. a neděli 14. července se hráči všech kategorií ze Žďáru nad Sázavou účastnili letošních nejvýznamnějších turnajů sezóny ve stolních hokejích Czech Open na zimním stadionu v Boskovicích.

multitable Czech Open 2013 v Boskovicích

Nejdříve se v sobotu konal turnaj v billiard hokeji (šprtci). Turnaje se letos účastnilo 114 hráčů. Nejvíce v této sezoně. Žďár reprezentovalo hned devět hráčů všech kategorií. Každý z hráčů odehrál celkem 7 utkání, v kterých se rozhodovalo o celkovém pořadí na konci turnaje.

Nejvíce se dařilo Martinu Bednářovi, který zvítězil v kategorii starších žáků. František Macháček byl ve stejné kategorii třetí. V kategorii mladších žáků se na druhém místě umístil Zbyněk Strážnický a na třetím místě se umístil Jiří Koubský. V dalších kategoriích hráči Žďáru medaile nezískali, ale body získané za umístění budou velmi důležité pro kvalifikaci na letošní Mistrovství České republiky.

V nedělním turnaji táhlového hokeje se představilo šest zástupců týmu ELSA Výtahy Vysočina. Nejvíce se dařilo Tomáši Vítámvásovi, který měl na konci turnaje shodných 9 bodů, stejně, jako další čtyři účastníci turnaje. Stačilo to však pouze na 5. místo celkového pořadí. Michal Sobotka získal stříbro v kategorii hráčů do 15 let a Michaela Babejová se umístila na 3. místě v kategorii žen.

Čtyři zástupce měli žďárští stolní hokejisté také v turnaji air hokeje. Nejlépe se dařilo Petře Zajíčkové, která se umístila na 15. místě, 16. místo obsadil Tomáš Vítámvás. Michal Sobotka zvítězil v kategorii žáků do 15 let.

Czech Open – billiard-hockey šprtec (Český pohár ČP36 & WTHA Tour Master)

Celkové pořadí - 1. Jaroslav Frankl Jun. (BHC Dragons Brno), 2. Václav Tůma Sen., 3. Jiří Nagy (oba FS Sokol Stochov-Pečky)Vítězové kategorií Ženy – Milada Foltýnová (Prague NHL) Junioři – Patrik Procházková (Orel Královo Pole) St. žáci – Martin Bednář (A.Počtová-papírnictví Žďár n.S.) Ml. žáci – Patrik Tirpák (Fluke Kohoutovice)

Zahraniční účastník – Martyna Mazurczyk (Moby Dick Wodzislaw Ślaski, Polsko)

Czech Open – air-hockey (Český pohár)

Celkové pořadí - 1. Jaromír Procházka (Neofight Brno), 2. Ladislav Šustáček (Orel Královo Pole), 3. Lukáš Procházka (Neofight Brno)Vítězové kategorií Junioři – Ladislav Šustášek (Orel Královo Pole) Žáci - Tomáš Sýkora (1.AHC Most)

Ženy – Nikola Velebová (Orel Královo Pole)

Czech Open – táhlový hokej Chemoplast (Český pohár „A“ & WTHA Tour Master)

Celkové pořadí - 1. Marián Chlebana (Trenčín, Slovensko), 2. Václav Truhlář, 3. Patrik Juchelka (oba SHL SDS Exmost Brno)Vítězové kategorií Junioři – Patrik Procházka (Neofight Brno) Žáci – Damián Chlebana (Trenčín, Slovensko)

Ženy – Aneta Jackowská (České Budějovice)