Velikonoce se stolním hokejem

Novinky, Tomáš Vítámvás

V sobotu 31. března přivítali hráči Žďáru nad Sázavou účastníky turnaje kategorie ČP 36 na místní ZŠ Palachova. Jednalo se v pořadí o druhý turnaj této kategorie v kvalifikační sezoně Českého poháru pro Mistrovství České republiky 2018, které se bude na konci listopadu konat v Boskovicích.

Velikonoční turnaj ve šprtci

Velikonoční turnaj byl první významnou akcí pořádanou ve Žďáru nad Sázavou od Mistrovství ČR, které v roce 2016 pořádalo Regionální sdružení mládeže pro stolní hokej a stolní kopanou Vysočina. Tento turnaj zároveň symbolicky odstartoval oslavy 15 let Sdružení.

Domácí oslavy zahájili představením nových dresů a společným nakrojením dortu ve tvaru loga BHL Žďár nad Sázavou. BHL je otevřená soutěž pro všechny zájemce o stolní hokej, lidově nazývaný šprtec, která se od roku 2003 hraje ve Žďáru nad Sázavou. Logo BHL bylo první, které hráči ze Žďáru nad Sázavou užívali, než před několika lety vzniklo také logo Sdružení.

Na turnaji nechyběli zástupci týmů z Čech ani z Moravy. Celkem se na ZŠ Palachova sešlo 89 hráčů. Domácí měli stoupení hned dvanáctinásobné. Nejlépe si v turnaji vedl Miroslav Škorpík (Dragons Modřice) před druhým Martinem Kučerou (SHL Brno) a třetím Jakubem Davidem (Boskovice). Z domácích hráčů sice nikdo neútočil na celkové prvenství, ale důležité body získala většina domácích hráčů. Nejlepší byl na 20. místě Vojtěch Ludvík.

V jednotlivých kategoriích byli nejlepší tito hráči: nejlepší žena: Michaela Grabinská (Ostrava), nejlepší junior: Petr Hadaščok (BHC Dobrá), nejlepší žák: Erik Stohanzl (Gunners Břeclav), nejlepší mladší žák: Michal Šálek (Gunners Břeclav).

V konečném pořadí Vysočina tour 2018 byli nejúspěšnější tito hráči: muži – Jiří Nakládal (Dragons Modřice), ženy: Petra Zajíčková (Boskovice), junioři: Vojtěch Brauner (Břeclav) žáci: Tomáš Kalina (BHL Žďár nad Sázavou), mladší žáci: Michal Šálek (Břeclav).

Akci podpořilo Město Žďár nad Sázavou a Kraj Vysočina.

Výsledky soutěží a pozvánky jsou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách http://www.uhshbrno.cz/ a http://vysocina.billiardhockey.cz.