Hlavní obsah

Vážná nehoda motorkáře v Dolní Lutyni

19. 5. 2011, 12:36
Novinky, Pavel Jaňurek

Krátce před 20. hodinou se 18. května stala v Dolní Lutyni na Karvinsku vážná dopravní nehoda motorkáře. Na místě zasahoval i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

Foto: Aleš Grandič

Těžká nehoda motocyklu v Dolní Lutyni

Článek

Muž ve věku 55 let jel společně se svou spolujezdkyní na motocyklu Harley Davidson směrem z Dětmarovic na Bohumín.

"Za benzínovou čerpací stanicí, v obci Dolní Lutyně, v místě zákazu, začal předjíždět autobus. Manévr vlivem nepřízpůsobení rychlosti a hustotě silničního provozu nezvládl. Přední části motocyklu zarazil do vyvýšeného středového ostrůvku, který vyznačuje přechod pro chodce," uvedla por. Mgr. Zlatuše Viačková, tisková mluvčí Policie ČR v Karviné.

"Zraněn byl pětapadesátiletý řidič, a to v oblasti dolní končetiny, a třiapadesátiletá žena. Ta utrpěla poranění hrudníku, zasahující lékař nevyloučil možné poranění páteře. Muž byl transportován na úrazovou ambulanci nemocnice Karviná, žena pak letecky na urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava," informoval PhDr. Lukáš Humpl, tiskový mluvčí Záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 000 Kč. Muž bude čelit trestnímu stíhání z nedbalostního přečinu těžkého ublížení na zdraví, kdy hrozba trestní sazby je až čtyřleté odnětí svobody.

Reklama

Výběr článků