Hlavní obsah

V Bohumíně ocenili nejlepší žáky a studenty

17. 6. 2014, 18:04
Novinky, Lucie Balcarová

Radní Bohumína ocenili v minulých dnech sedmadvacet nejlepších žáků a studentů z bohumínských základních a středních škol. Úspěšné děti s výbornými studijními výsledky se zapsaly do Pamětní knihy města Bohumína a obdržely permanentku do bohumínského kina K3, cyklobatoh nebo tašku na notebook.

Foto: Lucie Balcarová

Oceňování nejlepších žáků v Bohumíně.

Článek

Město ocenilo šestnáct nejlepších žáků, kteří letos dokončují základní školní docházku, a jedenáct nejlepších studentů středních škol, kteří letos odmaturovali. Oceněné žáky a studenty navrhli jejich třídní učitelé.

„Přijetím nejlepších žáků chceme dát najevo, že si vážíme jejich aktivního přístupu k výuce nebo mimoškolní činnosti, kde v průběhu studia dosáhli mimořádných výsledků. Věříme, že nejen pro ně, ale také pro, jejich rodiče, kantory nebo i trenéry to může být určitou satisfakcí za dosažené úspěchy. Nikdy by jich totiž nedosáhli, kdyby nebyli ochotni škole nebo svým koníčkům obětovat i něco navíc. A pokud se naučí už během školní docházky, že pro úspěch je třeba něco obětovat, bude to pro ně velká deviza do dalšího života,“ řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Perličkou je, že také on se před čtyřiadvaceti lety dočkal přijetí na radnici jako nejlepší žák.  

Oceňování nejlepších žáků má v Bohumíně dlouhou tradici. Začalo se s ním ještě před sametovou revolucí v roce 1988 a trvá bez přestávek dodnes.

Reklama

Související témata:

Výběr článků