Hlavní obsah

Turisté z Lázní Bělohrad zvou na putování Podkrkonošskou krajinou

26. 5. 2014, 8:39
Novinky, Petr Hoška

Bělohradští turisté zvou na turistický pochod Putování za krásami folklóru. Trasy jsou vedeny malebnou zvlněnou až kopcovitou podkrkonošskou krajinou se spoustou kouzelných výhledů i pohodlných laviček, zvoucích k odpočinku. Navštívit stihnete i folklórní festival.

Foto: Petr Hoška
Článek

V sobotu 21. června se v Lázních Bělohrad uskuteční turistický pochod s názvem Putování za krásami folklóru. Přijeďte poznat nádherné krajinné scenérie, které se snoubí s historickými zajímavostmi a památkami lidové architektury. Putování je také trochu návratem k přírodě a historii kraje, stejně jako uklidněním v dnešní rychlé době. Startovné se letos nebude vybírat. 

Prezentace: od 7 do 11 hodin v Městském informačním středisku na horním konci náměstí K. V. Raise 160. Tam je start i cíl všech tras. Můžete to také pojmout formou cílového pochodu. V cíli obdrží každý diplom se svým jménem.

Tato akce se koná v rámci projektu Poznejme nové vrcholy a přispějme tím na výstavbu Bezručovy turistické chaty na Lysé hoře (příspěvkem 10 korun za soutěžní turistické razítko získané na Krkonošské vyhlídce).

Pěší trasy

Trasa na 12 km: L. Bělohrad - Krkonošská vyhlídka - Arnoštov - Lázně Bělohrad

Trasa na 17 km: L. Bělohrad - Krkonošská vyhlídka - Pecka - Dolní Javoří - L. Bělohrad

Trasa na 28 km: L. Bělohrad - Krkonošská vyhlídka - Pecka - Zvičina - l. Bělohrad

Trasa na 35 km: L. Bělohrad - Krkonošská vyhlídka - Pecka - Zvičina - Miletín - Byšičky - L. Bělohrad

Cyklistické trasy

Trasa na 25 km: L. Bělohrad – Pecka - Bukovina – Krkonošská vyhlídka – Bukovina - Vřesník – (Byšičky) - L. Bělohrad

Trasa na 50 km: L. Bělohrad – Pecka - Bukovina – Krkonošská vyhlídka – Bukovina – Vyšehrad (Zvičina) – Miletín – Jeníkov – Červená Třemešná – Byšičky - L. Bělohrad

Centrem turistické akce je malebné městečko Lázně Bělohrad, které je součástí turistické oblasti Podzvičinsko. Je to kraj se spoustou lesů, udržovaných staveb lidové architektury a mnoha dalších přírodních i historických zajímavostí.

Cyklostezky vedou po méně frekventovaných silničkách a dobře sjízdných polních či lesních cestách.

V termínu turistické akce se pořádají v Lázních Bělohradě mezinárodní folklórní slavnosti, kterých je možné se zúčastnit.

Reklama

Související témata:

Výběr článků