Hlavní obsah

Tradiční akce ve Frýdku-Místku nabídne program pro širokou veřejnost i pro osoby zasažené chudobou

7. 10. 2015, 16:40
Novinky, Jana Matějíková

Statutární město Frýdek-Místek se zapojí do celosvětově pořádaných kampaní zaměřených na boj proti chudobě. Při této příležitosti uspořádá již tradiční Týden chudoby, který nabídne zajímavý program pro širokou veřejnost i pro osoby zasažené chudobou.

Foto: archiv magistrátu FM

týden chudoby plakát

Článek

Týden chudoby se uskuteční od 12. - 15. října v různých objektech a lokalitách města. Program bude zahájen v pondělí v 10 hodin bohoslužbou v kostele sv. Jakuba v Místku. Centrum Adra ve Frýdku připravilo pro sociálně slabé občany již tradiční bezplatné stříhání, které nabídne od 9 do 12 hodin.

V pravé poledne bude sociálně potřebným za účasti primátora na Antoníčkově náměstí v Místku rozdávána teplá polévka a hygienické balíčky. Chybět zde nebude ani prezentace místních středisek zaměřených na pomoc sociálně slabým občanům, které ve svých stáncích budou mimo jiné nabízet výrobky a koláčky, které vytvořili a upekli jejich klienti.

Veřejnost je v pondělí v 17 hodin zvána také do Modrého salónku městské knihovny na přednášku  sociologa Štěpána Ripky na téma Jak skoncovat s bezdomovectvím.  

V úterý od 19 je připraveno promítání filmu Láska v hrobě v kině Vlast, a to za symbolické vstupné -  jeden pár ponožek. Pro studenty středních škol jsou v pondělí, úterý a ve středu připraveny besedy a diskuze s poskytovateli sociálních služeb o chudobě a možnostech, jak s ní bojovat.

Týden chudoby bude uzavřen ve čtvrtek v areálu Sokolík, kde je od 15 hodin na programu turnaj v šipkách pro uživatele azylových domů a večerní program s posezením u ohně, ke kterému je zvána i veřejnost.  

Chudoba je všeobecně spojována s nedostatkem peněz, potravin, pitné vody i se špatnou situací s bydlením a už dávno není problémem jen zemí třetího světa, ale zasahuje i vyspělé evropské země. U nás chudoba neohrožuje člověka na životě, nicméně její dopady můžeme vysledovat i v našem městě, a to například ve spojitosti s bezdomovectvím. Podle posledních zjištění se ve městě pohybuje více než 300 lidí bez domova.

Týden chudoby pořádá Statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci s místními středisky organizací ADRA, Slezská diakonie, Český červený kříž a Knihovna Frýdek-Místek. Záštitu nad akcí převzal primátor města Michal Pobucký.

Reklama

Výběr článků