Tomáš Franta z TJ Slavie Chomutov proplul oblastními přebory na zlaté vlně

Novinky, Miroslav Volf

O víkendu 19. a 20. listopadu se 13 nejlepších 12letých a starších plavců TJ Slavie Chomutov zúčastnilo oblastních přeborů Ústeckého a Libereckého kraje. Pro 12leté, 13leté a 14leté plavce to byly velmi důležité závody, jednalo se o nominační závody na prosincová Mistrovství ČR.

12ti letí plavci František Štemberk, Jakub Volf a Ondřej Slabihoud

Celkově se plavcům TJ Slavie Chomutov dařilo, 13 plavců vybojovalo 54 umístění na stupních vítězů. Z toho bylo 22 příček bronzových, 17 stříbrných a 15 zlatých.

Naprosto famózní výkon předvedl 13letý Tomáš Franta. Celým oblastním přeborem proplul na zlaté vlně - bilance 9 startů a 9 zlatých medailí hovoří za vše. Přemožitele nenašel v žádném ze svých startů. Startoval v disciplínách 50, 100 a 200 m volný způsob, 100 a 200 m znak, 100 a 200 m motýlek a 100 a 200 m polohový závod. Tomáš se tak může honosit devítinásobným titulem oblastního přeborníka.

Ze 13letých plavců si jeden titul odvezl také Ondřej Šícha v disciplíně 400 m polohový závod. K titulu přidal druhé místo za 400 m volný způsob a třetí místo za 200 m znak. Jednou třetí za 400 m volný způsob byl také Martin Šícha.

Mezi 14letými plavci si nejlépe vedla Nikol Schindlerová, která si odvezla šest cenných umístění. Titul přeborníka získala na 200 m motýlek. Stříbro přidala na 400 m polohový závod a čtyři bronzy na 200, 400 a 800 m volný způsob a 100 m motýlek. Dvě druhá místa obsadila Radka Matuščínová na 100 a 200 m motýlek a třetí místo přidala na 400 m polohový závod. Jednu třetí příčku vybojovala ještě Kristýna Pěnkavová na 200 m polohový závod. Jediným 14letým plavcem, kterému se nepodařilo vybojovat cennou příčku, byl Pavel Dvořák.

Mezi 15letými a staršími plavci nás skvěle reprezentovala Barbora Matuščínová (rok narození 1995), která obsadila dvakrát stříbrnou příčku na 100 m motýlek a 200 m znak. Skvělé čtyři tituly pak vyplavala v disciplínách 100 a 200 m prsa a 200 a 400 m polohový závod. Jedno stříbro vybojoval Vratislav Dvořák (1993) za 400 m volný způsob.

Mezi 12letými plavci vystoupal sedmkrát na stupně vítězů Jakub Volf, bronzové příčky vybojoval v disciplínách 100 a 200 m prsa a 100 a 200 m znak. Stříbro přidal v disciplínách 200, 400 a 1500 m volný způsob. Těsně za ním, se šesti cennými příčkami, zaplaval František Štemberk. Bronz vyplaval v disciplínách 100, 200, 400 a 1500 m volný způsob a stříbro v disciplínách 200 m motýlek a 400 m polohový závod. Jednu bronzovou příčku na 400 m polohový závod vyplaval ještě Ondřej Slabihoud. Eliška Vetýšková si vyplavala tři bronzy na 100 a 200 m volný způsob a 100 m prsa. Stříbro přidala na 200 m prsa a 400 a 800 m volný způsob.

Oddíl TJ Slavie Chomutov postavil do závodů také dvě kraulové a dvě polohovkové štafety. Dívkám se podařilo získat stříbro ve štafetě 4x50 m volný způsob a bronz ve štafetě 4x50 m polohový závod. Chlapci dopadli velmi podobně, když ve štafetě 4x50 m volný způsob získali stříbro a ve štafetě 4x50 m polohový závod přidali bronz.

Všichni plavci předvedli před blížícími se mistrovstvími republik skvělé výkony a skvělou formu a to nejen dobrými umístěními, ale také spoustou osobních rekordů. Nyní se již plavci budou plně soustředit na tyto prosincové vrcholné závody a budou dolaďovat závodní formu. Dvanáctileté a mladší plavce čeká týdenní intenzivní soustředění spojené s potřebnou regenerací.