Hlavní obsah

Strážníci v Bílině připravili preventivní pořady pro děti

14. 6. 2011, 14:40
Novinky, František Krejčí

Víkend s Městskou policií v DDM Bílina a Poškola s Městskou policií Bílina. To jsou názvy dvou pořadů pro děti, které ve spolupráci s bílinským Domem dětí a mládeže a se Základní školou Lidická pořádala koncem května a začátkem června bílinská městská policie.

Foto: Mgr.Bc. Marie Sechovcová

Vítězové "Poškoly" v ZŠ Lidická Bílina

Článek

V případě Víkendu v DDM se jednalo již o třetí pokračování oblíbeného pořadu, který strážníci MP Bílina pořádají v rámci programů prevence kriminality. Jelikož o tento typ pořadu projevila zájem i Základní škola Lidická, realizovali strážníci obdobnou akci i na této škole.

Podstatou obou akcí bylo přiblížit dětem práci strážníků i je samotné. O záměr se postaral atraktivní preventivně-výchovný program probíhající netradičně přes noc. Děti se zúčastnily sportovních klání v sálové kopané a vybíjené. Absolvovaly závody na koloběžkách a in-line bruslích. Měřily své schopnosti v postřehových a paměťových soutěžích.

Strážníci zejména v interaktivních hrách zábavnou formou děti učili, jak se mají chovat v různých rizikových situacích a podobně. Hlavním tématem uplynulých akcí bylo bezpečné chování o prázdninách a nebezpečí vyplývající ze setkání s neznámým člověkem.

Pro odvážlivce byla připravena stezka odvahy a samozřejmě nesmělo chybět ani oblíbené opékání a grilování vuřtů. Neméně atraktivní byla pro děti návštěva služebny MP a ukázky z výcviku služebních psů.

Strážníkům při akci v ZŠ Lidická aktivně pomáhaly učitelky Sechovcová, Fryčová a Kuncová. V DDM byla jako již tradičně arbitrem, dozorem a kuchařkou v jedné osobě Věra Ryjáčková. Děti v DDM a v ZŠ Lidická se již nyní mohou těšit na podzimní pokračování těchto oblíbených a prospěšných akcí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků