Stolní hokejisté startovali v Boskovicích na Czech Open

Novinky, Tomáš Vítámvás

Špičkoví stolní hokejisté ze čtyř zemí obsadili o víkendu 13. a 14. července zimní stadion v jihomoravských Boskovicích. Konalo se zde totiž mezinárodní mistrovství ČR – Czech Open a to hned ve třech disciplínách.

Czech Open ve stolních hokejích

Hlavním bodem programu byl turnaj v billiard-hockeyi šprtci, který i přes letní termín přinesl nejvyšší účast sezóny. Z početné výpravy klubů BHC Most a Old Friends Most dosáhl nejlepšího výsledku celkově dvanáctý Petr Henych (Old Friends Most). Kamilu Blažkovi (BHC AB STAIN Most) po vydařeném úvodu nevyšla poslední kola turnaje a obsadil jedenadvacáté místo.

Většina hráčů z regionu pak bojovala ve středu výsledkové listiny. Mostecká sestava byla kvůli probíhajícím prázdninám tentokrát ochuzena o hráče žákovských kategorií. Jediným zástupcem byl Tomáš Sýkora (SHL Celio Litvínov), který si z Boskovic odvezl medaili za druhé místo v kategorii starších žáků. Vítězem Czech Open se stal již popáté Jaroslav Frankl Jun. (BHC Dragons Brno) a výrazně se přiblížil celkovému prvenství ve WTHA Tour.

V air-hockeyi i v táhlovém hokeji Chemoplast se oproti šprtci představilo méně účastníků jak z Mostecka, tak celkově. Nejlepšími výsledky pak byla osmá místa Tomáše Fleišmana v air-hockeyi a Ondřeje Černého v táhlovém hokeji Chemoplast. Chemoplastový turnaj se stal jako jediný kořistí zahraničních účastníků. Prvenství si připsal Marián Chlebana z Trenčína. Naopak air-hockey přinesl další medailovou radost Mostu. Tomáš Sýkora vyhrál kategorii starších žáků, Matěj Šanoba byl druhý mezi juniory.

Po boskovickém Czech Open následuje nyní měsíční soutěžní přestávka. V polovině srpna se opět bude hrát mezinárodně, ve švédském Lundu proběhne tradiční Scandinavian Open. České soutěže se naplno rozeběhnou až v září.

Czech Open – billiard-hockey šprtec (Český pohár ČP36 & WTHA Tour Master): 1. Jaroslav Frankl Jun. (BHC Dragons Brno), 2. Václav Tůma Sen., 3. Jiří Nagy (oba FS Sokol Stochov-Pečky), …, 12. Petr Henych (Old Friends Most), 21. Kamil Blažek (BHC AB STAIN Most), 22. Patrik Purket (Old Friends Most), 26. Jakub Hasil (BHC AB STAIN Most), 28. Petr Veis (Old Friends Most), 33. Ondřej Müller, 34. Tomáš Fleišman (oba BHC AB STAIN Most), 42. Jakub Novotný (Old Friends Most), 43. Zdeněk Bednář (BHC AB STAIN Most), 53. Matěj Šanoba (SHL Celio Litvínov), 61. Ondřej Černý, 64. Daniel Pícha, 66. Dalibor Frýba, 68. Ondřej Frýba (všichni BHC AB STAIN Most), 72. Tomáš Sýkora (SHL Celio Litvínov), 75. Miroslav Martínek (Netopýři Most), 89. Michal Justra (SHL Celio Litvínov)

Czech Open – air-hockey (Český pohár): 1. Jaromír Procházka (Neofight Brno), 2. Ladislav Šustáček (Orel Královo Pole), 3. Lukáš Procházka (Neofight Brno), …, 8. Tomáš Fleišman, 11. Matěj Šanoba, 19. Tomáš Sýkora (všichni 1. AHC Most), 23. Ondřej Frýba (Litvínov)

Czech Open – táhlový hokej Chemoplast (Český pohár „A“ & WTHA Tour Master): 1. Marián Chlebana (Trenčín, Slovensko), 2. Václav Truhlář, 3. Patrik Juchelka (oba SHL SDS Exmost Brno), …, 8. Ondřej Černý, 18. Tomáš Fleišman, 22. Jakub Hasil (všichni StarColor Most), 23. Ondřej Frýba (Litvínov), 34. Tomáš Sýkora (4. ZŠ Most)