Sportovci místo víkendového odpočinku závodili v plavání, jízdě na kole a běhu

Novinky, Stanislava Dvořáková

CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí pod vedením ředitele závodu Jindřicha Šebka připravil 4.ročník Ústeckého triatlonu pro veřejnost všech věkových kategorií. Závod se uskutečnil v sobotu 5.srpna od 8 hodin v ústeckém aquaparku a jeho okolí. Nově byly vypsány 3 kategorie pro děti od 6 do 14 let.

Příjemné prostředí cyklostezek okolí aquaparku se tentokrát stalo závodní trasou.

Sobotní slunné ráno bylo příslibem krásného letního dne a tím i víkendového odpočinku. Přesto 62 dospělých sportovců se rozhodlo zasvětit tento den prověrce své fyzické kondice, kterou pro ně připravili pořadatelé triatlonu.

K nim se přidalo 15 dětí, pro které nově byly připraveny tři kategorie. Od 6-9 let 50m plavání a 300m běh, od 10-12 let 100m plavání a 700m běh a od 13-14 let 200m plavání a 1000m běh.

Den tak začínal příjemným osvěžením, kdy kategorie dospělých soutěžily v plavání na 500m a podle výsledku dosaženého času bylo vyhlášeno pořadí intervalů startu jízdy na kole.

Zde byla připravena 15 km trasa po silnici směr Brandýs nad Orlicí za plného dopravního provozu. Přes Říčky a Kerhartice vedla kopcovitá obrátková trať zpět k aquaparku. Mimo sálajícího tepla z asfaltu bylo třeba dbát na dopravní předpisy, na které na stanovištích dohlíželi pořadatelé i policisté.

Poté následoval běh po 6 km dlouhé obrátkové trati v okolí aquaparku po cyklostezkách a zpevněných polních cestách. Zároveň slunce dosáhlo svého vrcholu, takže ani připravený stánek s chladivým občerstvením nedokázal závodníkům usnadnit závěrečné metry závodu.

Vyhlášení výsledků bylo zaslouženou odměnou i radostí závodníků s nejlepšími časy, ale i těch, kteří v těchto náročných podmínkách obstáli.

V dětské kategorii 6-9 let, kterou absolvovali 4 chlapci a 2 dívky byl nejlepší Jan Zahálka z HC Lokomotiva Česká Třebová a Barbara Kuncová ze Starého města. V kategorii 10-12 let startovali 3 chlapci a 2 dívky zvítězil Tadeáš Štarha z Ústí nad Orlicí a Lucie Zahálková z Iscarexu Česká Třebová. V kategorii 13-14 let závodili 2 chlapci, kdy lepšího času dosáhl Jan Hurych z Ústí nad Orlicí.

Výsledek časů dosažených ve třech disciplínách - plavání, jízda na kole a běh postavil na stupně vítězů v kategorii 6 dorostenců Martina Blaho z Prestige Cycling Team ČT s časem 1:04,36, Adama Strnada z 3D Fitness Race Team Žamberk 1:06,57 a Vojtěcha Velinského z TJ Sokol Libchavy 1:07,24.

V kategorii M5 (19-39 let) si mezi 18 závodníky 1.místo vybojoval Josef Doleček časem 0:57,23 před Janem Skotálkem 0:59,32 - oba z FORT SMC Ústí nad Orlicí, před Ondřejem Wiedermannem z 3D Fitness Race Team Žamberk 0:59,39.

V kategorii M6 (40-49 let) se z 16 závodníků na prvních místech umístili Martin Lipenský FORT SMC UO 0:59,59, František Fajf Vencl Servis Žamberk 1:00,56 a Petr Beran z Ústí nad Orlicí 1:02,35.

Kategorii M7 (50-59 let) absolvovalo 14 závodníků s vítězným pořadím: Jan Scheuer ACTIVITY Lanškroun 1:01,42, Jaromír Krejčí SKI Pastviny 1:02,19 a Jiří Martinák FORT SMC UO 1:03,29.

V závodě úspěšně obstáli i dva veteráni nad 60 let, kdy Jan Fajt z FORT SMC UO závod zdolal za 1:17,47 a Vojtěch Krňávek AZAS Dolní Čermná za 1:29,30.

V kategorii 6 žen zvítězila Jana Jiroušková Prestige Team ČT 0:57,23 před Klárou Moravcovou z Letohradu 1:00,40 a Kateřinou Veselou AZAS Dolní Čermná 1:13,21.

Nejlepšího času v plavání dosáhl Vojtěch Novotný (M4) 0:06,27 a za kolo a běh Josef Doleček 0:48,18 - oba FORT SMC UO.