Hlavní obsah

Rožnov přivítá třetí ročník mezinárodního srazu skútrů, pojede se i pro Libušín

26. 5. 2014, 16:54
Novinky, Zdenka Vaníčková

V sobotu 14. června v pravé poledne bude náměstí v Rožnově pod Radhoštěm nacpané k prasknutí. Potkají se zde fanoušci jízdy na skútru a nebude jich málo. Třetí ročník mezinárodního srazu skútrů láká na krásy Valašska a letos poprvé i na dvoudenní program. Loňského srazu se zúčastnilo přes 200 skútrů.

Foto: Tomáš Šimíček

Hlavní myšlenkou akce je poznávání Valašska

Článek

Sobotní vyjížďka se uskuteční po registraci všech účastníků na náměstí, kde každý dostane balíček s upomínkovými předměty a originální samolepkou s motivem Libušína.

Po krátkém úvodním programu úspěšné rožnovské taneční skupiny Heart2Beat se jezdci seřadí a vydají se na stokilometrovou okružní jízdu Valašskem s krátkou zastávkou u vodní nádrže Balaton v Karolince. Večerní program s kapelou Koridor čeká účastníky v areálu výletiště v Kněhyních na Prostřední Bečvě.

Neděle pro Libušín

Během celé víkendové akce budou všichni moci přispět na obnovu vyhořelého Libušína zakoupením originální nálepky s motivem budovy. Výtěžek z prodeje samolepky, kterou namalovala výhradně pro sraz skútrů Veronika Otopalová, povezou organizátoři a jejich doprovod do Dřevěného městečka, kde ho předají vedení Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

V neděli se v 11 hodin u pohostinství U Skokana na Prostřední Bečvě koná sraz, odkud se jezdci vydají nejdříve směrem na Pustevny, kde bude krátká přestávka. Poté je naplánována vyjížďka vedoucí až do Valašského muzea v přírodě, kde bude po předání sbírky následovat volný program a účastníci si mohou prohlédnout Expozici historie města, Dřevěné městečko, Valašskou dědinu či Mlýnskou Dolinu nebo si jen dát oběd a nasávat atmosféru.

Ani městu, ani místním podnikatelům není osud Libušína lhostejný a proto se rozhodli tuto akci podpořit. Partnery akce jsou: Město Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě, Robe, Dioflex, Reality Kocourek, HV Free, Mai Cafe, Reklamarožnov.cz, Dolda Trans, Storica Enotria, Hotel Soláň a další.

Reklama

Související témata:

Výběr článků