Hlavní obsah

Pozorovatelé ptáků pořádají Festival ptactva v Tovačově na Hradeckém rybníku

28. 9. 2015, 21:57
Novinky, Jiří Šafránek

Jako každý rok, tak i letos pořádá Moravský ornitologický spolek – středomoravská pobočka České společnosti ornitologické několik exkurzí pro veřejnost, které jsou součástí akce Festival ptactva 2015.

Foto: Jiří Šafránek

Pozorovatelé a milovníci ptáků se každoročně setkávají v Tovačově.

Článek

Festivalu ptactva je již tradičně zasvěcen první říjnový víkend, který letos připadne na 3. a 4. října. Účastníky akce čeká nenáročná vycházka po hrázích rybníka, vhodná i pro děti. Během ní bude možné pozorovat pomocí kvalitních stativových dalekohledů celou řadu ptačích druhů, a to nejen těch, které se u nás pravidelně vyskytují.

V době konání akce je obvykle jedinečná příležitost spatřit také vzácné severské druhy, které se u nás zastavují pouze krátce v rámci odpočinku při migraci do svých zimovišť v jižní Evropě a Africe. Průvodci budou zkušení ornitologové, kteří poskytnou nejen informace o lokalitě, pozorovaných druzích ptáků, ptačím životě a ptačích migracích, ale rádi zodpovědí i na celou řadu otázek účastníků.

Zájemci o účast na Festivalu ptactva v Tovačově se sejdou v sobotu 3. října v 7.45 hodin u sádek Hradeckého rybníka. Součástí exkurze je i zastávka u Křenovského rybníka. Dále bude pokračovat po hrázích Hradeckého rybníka. Později příchozí účastníci se mohou k exkurzi připojit i na střední hrázi rybníka.

Na rybnících mohou být k vidění i severské druhy vodních ptáků. Jako jsou například o ostralky, hvízdáci, hoholi, kulíci bledí nebo zlatí, potápka rudokrká a orlovec říční. Možná se ukáže i orel mořský a labuť zpěvná, která se zdržuje na střední Moravě již několik let.

Reklama

Výběr článků