Hlavní obsah

Po roce brněnské výstaviště opět otevře brány příznivcům zemědělství, lesnictví a myslivosti

27. 3. 2018, 8:31
Novinky, Lenka Žáčková

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO otevře své brány 8. dubna a bude jedinečnou přehlídkou moderní techniky, ale i místem pro setkání odborné a široké veřejnosti. Návštěvníky čeká kromě přehlídky nejnovějších zemědělských a lesnických strojů a techniky také bohatý doprovodný program.

Foto: Archiv BVV

TECHAGRO 2017

Článek

Souběžně budou probíhat ještě dva významné veletrhy: Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA.

Všichni se mohou těšit na zajímavá témata, soutěže v dřevorubectví či ukázky z historie zemědělství a myslivosti. Medovina, zvěřinové speciality, farmářské a regionální potraviny rozhodně nebudou chybět ani na letošním svátku všech zemědělců, lesníků a myslivců, který potrvá až do čtvrtka 12. dubna. Brněnské výstaviště hlásí, že bude odpovědně připraveno na nápor návštěvníků z tuzemska i ze zahraničí.

Obsazeny budou všechny pavilony, volné plochy a v provozu dokonce bude i montovaná hala. Brněnská trojice veletrhů je v zemědělství a lesnictví středoevropskou jedničkou, představují trendy a nejnovější technologie a není divu, že se sem sjíždí návštěvníci z celé Evropy.

Současná zemědělská technika je nabitá elektronikou, umí efektivně využívat například GPS navigaci nebo údaje, které sama shromáždí z obdělávané plochy. Stroje dnes už prostě umí komunikovat mezi sebou. Technologie napomáhají k tomu, aby byly potraviny kvalitnější a čistší, půda byla méně vyčerpaná a zemědělci hospodařili udržitelným způsobem.

Celých pět dnů najdou návštěvníci na výstavišti také několik desítek hospodářských zvířat – skotu, ovcí, koz a prasat. Na galerii pavilonu C proběhne velká včelařská výstava spojená s prodejem veškerých včelích produktů a výrobků z nich. Tato včelařská výstava je i místem soutěže medovin a návštěvníci se budou moci zapojit do ochutnávání soutěžních vzorků. V přízemí Céčka se budou prodávat farmářské a regionální potraviny. V pavilonu C pak čeká ještě další unikátní ukázka, která představí zdravou a živou půdu. V expozici „Život v půdě“ budou moci návštěvníci sledovat, jak vypadá život ve skutečně zdravé půdě a s jakými problémy se při péči o půdu potýkáme.

Pavilon Z bude věnován převážně myslivosti. Kromě mnoha prodejních expozic s potřebami pro myslivost a pobyt v přírodě si mohou návštěvníci užít mnoho doprovodných výstav – trofeje, preparovaná zvířata, uniformy, fotografie a obrazy s loveckou tématikou.

Velmi bohatý je program na pódiu, jehož hosty budou i myslivci z řad celebrit, například Aleš Háma nebo Dominik Hašek. Skutečným adrenalinovým zážitkem budou pak dřevorubecké soutěže nebo závod v hodu oboustrannou sekerou.

Připraveny jsou také interaktivní programy pro děti, například lesní pedagogika. V Zetku a jeho okolí najdou návštěvníci vše pro topení dřevem nebo peletami. V rámci sta let od vzniku Československa si připomeneme také sto let lesnictví a myslivosti na území našeho státu.

Výstaviště je otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Pro návštěvníky je nejvýhodnější koupit si vstupenku na webu veletrhu, kde stojí 130 korun, na místě je pak vstupné 200 korun. Nejvýhodnější podmínky mají organizované skupiny, které mohou ve čtvrtek navštívit výstaviště dokonce zdarma.

Reklama

Výběr článků