Hlavní obsah

Plzeňská Škoda dodá na Slovensko čtyři desítky trolejbusů

16. 5. 2014, 10:03
Novinky, Alena Lochmannová

Do slovenské metropole Bratislavy zamíří dalších 40 trolejbusů ze Škody Electric za více než půl miliardy korun s využitím prostředků Evropské unie z Operačního programu Doprava.

Foto: Škoda Transportation

Do slovenské metropole Bratislavy zamíří dalších 40 trolejbusů ze Škody Electric za více než půl miliardy korun.

Článek

Nová zakázka navazuje na loňský kontrakt na dodávku 80 vozidel. Celkem tak flotila nových škodováckých trolejbusů pro Bratislavu bude čítat 120 vozů za 1,6 miliardy korun, čímž dojde ke kompletní obnově vozového parku.

„Upřímně se těším z toho, že jsme mohli uplatnit opci na dalších 40 vozidel, čímž dosáhneme, že dojde ke kompletní obnově vozového parku trolejbusů v našem hlavním městě,” řekl předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku Bratislava Lubomír Belfi.

Zároveň zdůraznil, že se jedná o historický krok, který by se nepodařil bez aktivní pomoci a účasti ministerstva dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Slovenské republiky, které je navíc řídícím orgánem Operačního programu Doprava ve SR.

„Pokud dnes chceme motivovat lidi, aby začali více využívat hromadnou dopravu, musíme jim nabídnout kvalitní služby. Proto jsme hledali řešení, které obyvatelům a návštěvníkům Bratislavy poskytne moderní a bezpečné cestování. Jsem přesvědčen, že 120 nových trolejbusů tento komfort lidem přinese,” uvedl ministr dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Ján Počiatek.

„Bratislavský dopravní podnik v rámci aktuálně uplatněné opce získá 20 velkokapacitních vozů Škoda 31 Tr a 20 dvanáctimetrových vozů Škoda 30 Tr. Těchto 40 opčních trolejbusů dodá Škoda Electric v příštím roce, plynule navážou na dodávku 80 trolejbusů,” doplnil obchodní manažer Škody Electric Petr Kasenčák.

V rámci kontraktu pro bratislavský dopravní podnik vyrábí Škoda Electric část trolejbusů s pomocným diesel-agregátem, tato vozidla budou schopná jízdy i na místech, kde není trakční vedení. Cestující navíc ocení například výkonnou klimatizaci nebo bezbariérový přístup.

V dodávkách trolejbusů na Slovensku je plzeňská Škodovka velmi úspěšná nejen v Bratislavě, ale i v Prešově, Banské Bystrici a Žilině. Škodovácké trolejbusy jezdí také ve třinácti městech České republiky včetně Ostravy, Plzně nebo Hradce Králové.    

Reklama

Výběr článků