Hlavní obsah

Plyšáci znovu zasypou led plzeňské arény

6. 12. 2016, 12:07
Novinky, Alena Lochmannová

Ve středu 7. prosince v 18:30 startuje na plzeňském zimním stadionu třetí ročník unikátní akce s názvem Plyšáková bouře. Univerzitní hokejový tým Akademici Plzeň se už potřetí pokusí vybrat co nejvíce plyšových hraček pro děti ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Foto: Západočeská univerzita v Plzni

Ve středu 7. prosince v 18:30 startuje na plzeňském zimním stadionu Plyšáková bouře.

Článek

Akademici na domácím ledě přivítají bratislavské Paneuropa Kings, které letos v říjnu porazili těsně 1:0.

V Evropské univerzitní hokejové lize půjde o souboj třetího se sedmým, a ačkoli jsou na tom plzeňští lépe, brankář Jakub Frček rozhodně nečeká lehký souboj. „V Bratislavě to bylo velice vyrovnané utkání, které rozhodl jeden gól, šancí však měly oba týmy dostatek, takže doufám, že se mají diváci na co těšit,” říká strážce brankoviště Akademiků, který právě v Bratislavě vychytal svou první nulu v sezóně.

Ve středu ale na stadionu nepůjde jen o výsledek. Společně s diváky se totiž hokejisté pokusí vybrat co nejvíce plyšáků pro děti na dětských odděleních ve FN Plzeň.

„Plán je jednoduchý – diváci, kteří si s sebou na utkání přinesou plyšového mazlíčka, mají vstup zdarma. Po prvním gólu Akademiků ho vhodí na ledovou plochu a my poté všechny plyšáky odneseme dětem do nemocnice. Při loňském ročníku se vybralo přes pět stovek plyšáků a doufám, že letos se nám toto číslo podaří překonat,” uvedl spoluzakladatel a hráč Akademiků Filip Malota.

Hokejový tým Akademici Plzeň tvoří studenti Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty UK v Plzni. V Evropské univerzitní hokejové lize hraje od roku 2014.

Reklama

Související témata:

Výběr článků