Plavci TJ Slávie Chomutov získali 17 titulů oblastního přeborníka

Novinky, Miroslav Volf

V sobotu 14. května přivítal plavecký bazén v Rumburku nejlepší jedenáctileté a mladší plavce z oblasti Ústeckého a Libereckého kraje. Mezi tyto mladé závodníky se zařadilo i 24 plavců oddílu TJ Slávie Chomutov.

Nejmladší štafeta chlapců, zleva Matěj Volf, Filip Jezbera, Jakub a Josef Štemberkovi

Chomutovským plavcům se podařilo na stupně vítězů vystoupat celkem v 49 případech. Z toho bylo 12 příček bronzových, 20 stříbrných a 17 nejvyšších, tedy zlatých s titulem oblastního přeborníka.

Z 11letých plavců nás nejlépe reprezentoval Kristián Kolumber, všech 6 svých startů přetavil v umístění na bednách. Druhý byl na 50 m motýl, 100 m a 200 m prsa. Titul oblastního přeborníka získal na 100 m a 200 m znak a 100 m polohově.

Přebornicí se stala Markéta Jenčková za 400 m kraul, k tomu přidala druhá místa za 100 m a 200 m kraul a třetí místo za 50 m kraul. V prsařských disciplínách na 100 m a 200 m si titul vyplavala Barbora Veselá, na 100 m a 200 m polohově získala druhá místa.

Z 10letých plavců získala titul Johanka Holá za 50 m prsa, která přidala druhá místa za 100 m prsa, 200 m a 400 m kraul a třetí místo za 200 m polohově. Přeborníkem v tomto ročníku se stal Roman Müller za 100 m znak, ke kterému přidal druhé místo za 100 m motýlkem.

Dalším titulem přeborníka se může pochlubit Jakub Štemberk za 200 m kraulem, na 100 m a 400 m trati stejné disciplíny si vyplaval druhá místa. Třetí místa pak přidal za 100 m a 200 m polohově.

V kategorii 9letých a mladších dominoval Filip Jezbera, jako jediný ze zástupců TJ Slávie proměnil všechny své starty v tituly oblastního přeborníka. Získal tituly v disciplínách 50 m a 100 m kraulem a 50 m a 100 m znakem.

Dvojnásobným přeborníkem se stal Karel Pěnkava v prsařských disciplínách na 50 m a 100 m. Jeden titul získala také Eliška Dvořáková na 50 m volným způsobem, k němuž přidala druhá místa za 100 m kraulem a polohově.

Ve stejné kategorii startoval náš nejmladší závodník, teprve 8letý Matěj Volf. Svých starších soupeřů se nezalekl a dal o sobě pořádně vědět. Matěj startoval ve čtyřech disciplínách a všechny je dokázal proměnit v umístění na bednách. Na 50 m kraulem obsadil třetí příčku a na 100 m a 200 m také kraulem pak dvakrát příčku druhou. Na 100 m polohově překvapil všechny své soupeře a dokázal zvítězit. Matěj se tak stal vůbec nejmladším oblastním přeborníkem celých rumburských oblastních přeborů.