Hlavní obsah

Pekelná Louže oslavila druhé narozeniny, gratulovat přišli i čerti

4. 12. 2016, 18:37
Novinky, Stanislava Dvořáková

V sobotu 3. prosince slavila své druhé narozeniny nákupní galerie Nové Louže v Ústí nad Orlicí doslova v pekelném podání. K výročí přišli popřát mimo zpěvačky a moderátorky Jany Rychterové opravdoví pekelní klauni a řada čertic.

Foto: Stanislava Dvořáková

Prohnat děti, jak se patří, bylo cílem satanů pekelné říše.

Článek

Již druhým rokem existuje na ústeckém sídlišti na Nové Louži nákupní galerie, která na jednom místě soustřeďuje více než dvacet různých obchodů a služeb.

Tato úspěšná skutečnost vyžadovala řádnou oslavu. Protože je období vánočních kouzel, přistoupilo se k oslavám přímo pekelným. Gratulanty se stali čerti a čertice, nakonec se dostavil i Mikuláš s andělem, a kde se dějí pohádkové zázraky, nesmí chybět ani děti.

Pro uplatnění umění těch nejmenších Mateřské centrum Medvídek otevřelo výtvarnou dílnu, malé tanečnice ZUŠ Jaroslava Kociana předvedly své tanečky a většina mladých účastníků si nechala zmalovat obličeje do podoby čertovských hostitelů.

To byl začátek programu, ve kterém pekelní klauni udivili ohnivými kouzly ukončenými spolykáním zažehnutého ohně pochodní. Děti jen užasle koukaly a vůbec se nebály a tak se čerti a čertice ujali divokých hrátek ukončených sladkou odměnou.

Zklidnění přineslo až objevení zpěvačky a moderátorky Českého rozhlasu Rádia Junior Jany Rychterové, která se přidala k pekelným mocnostem a přišla s dalšími čertovinami.

„Bim-bam, zvony už tu zvoní, bim-bam, Vánoce jsou tu!” Protože tyto svátky přinášejí bohatou nadílku, bylo třeba rozdělit děti na poslušné a zlobivé. Tak začala lekce pohybové kultury a úspěšní adepti pomalováním uhlím se stali příslušníky čertovské IV. kategorie. S právem zasahovat do věcí světských bylo přistoupeno ke křtu CD Čertovská písnička přítomné zpěvačky a jak jinak, než také pomalováním uhlím.

„Když se čerti ženili, to vám byla mela, čáry-máry, čertovy gatě, síra smrdutá...” A z popletených pohádek se až točila hlava, „ale ne, ta pohádka jediná, ale ne, tak to nemá být!”

Poté se probíraly hříchy: „Kdo stále kouká do mobilu, tabletu, PC a na televizi? To je třeba hned napravit,” zavelela moderátorka a nastala perná rozcvička.

Protože se Jana Rychterová nejraději směje a věří, že když se člověk usmívá, je na světě krásně, přeneslo se toto veselí i do výskoků a dřepů: „Raz, dva, tři -  hop, ten, kdo má tělo, ať zatleská si hned, pro tělo je zrozen tento svět!”

Série poskoků pokračovala textem písničky: „Ten, kdo má ruce, ať mává nad hlavou a utrhne si hrušku voňavou, kdo má hlavu, moudře zakývá a kolem se podívá.” To se již začala ozývat řada výkřiků: „Mikuláš přišel s čertem na koláč, nebo snad na guláš? Mikuláši - Mikulášííí!” a bylo ticho, nikde nikdo.

Zakročit musela až sama čertice Jana Rychterová, která s písní Půjdem spolu do Betléma věrohodně navodila vhodnou atmosféru pro důstojný příchod Mikuláše. Ten si jako doprovod zvolil anděla a podloudně se k nim přidal čert, který s velkým pytlem si dělal laskominy na nějakou hříšnou dušičku.

Překvapením bylo rozdělení dětí na neposlušné, které si polepšením vyslouží dárek od Mikuláše a hodné, které se nemají čertů proč bát. Mikuláš najednou stál obklopen pouhou hrstkou dětí a notný dav se řítil za čerty do jejich pekelné džungle. Jen rodiče obtěžkáni nákupy, věděli své.

Tak Pekelná Louže vydala svá tajemství a cíle do dalšího roku.

Reklama

Výběr článků