Hlavní obsah

Pálavské vinobraní bude patřit ženám. Přijede Lucie Bílá, Celeste Buckingham a Aneta Langerová

30. 4. 2014, 7:56
Novinky, Jitka Sobotková

Pálavské vinobraní, svátek vína, gastronomie a kultury, proběhne letos v Mikulově od 12. do 14. září. Přípravy jsou v plném proudu a organizátoři poskytli první informace o mimořádně atraktivním programu. Hlavní hvězdou bude víno a burčák, ale i Lucie Bílá, Celeste Buckingham a 4TET.

Foto: Jitka Sobotková
Článek

Slavnosti mají opravdu prestižní obsazení koncertů. Návštěvníci na živo uslyší nejoblíbenější kapely a interprety naší i slovenské populární scény.

„Letos se mohou těšit na Lucii Bílou, Celeste Buckingham, Anetu Langerovou, Věru Martinovou, 4TET, Michala Hrůzu, Petra Spáleného, Medicimbal s Bárou Basikovou, hudební skupiny Gipsy.cz, Divokej Bill, Support Lesbiens, IMT Smile, Polemic a mnoho dalších,“ upřesnila program Irma Konešová, produkční vinobraní.

Mikulov se po tři zářijové dny zaplní festivalovým děním nejenom na Náměstí či v amfiteátru, ale další hudební a divadelní scény vzniknou v zámecké zahradě, na horním nádvoří zámku, Kozím hrádku či na ulici České. Zde se od pátku až do neděle vystřídají desítky účinkujících, kapel, dechových hudeb, folklorních souborů a cimbálových muzik. Samozřejmostí jsou stánky s vínem, čerstvým burčákem a nejrůznějšími kulinářskými specialitami.

Vrcholem Pálavského vinobraní je sobotní krojovaný průvod následující družinu s králem Václavem IV. a královnou, jíž se každoročně stává Chantal Poullain. Pořádají se i soutěže a atrakce pro děti, nedělní výstup na Svatý kopeček a další zajímavé aktivity, jako jsou lety vrtulníkem či fotosoutěž. Pro zájemce bude speciálně vypraven v pátek a v sobotu Mikulovský expres (vlak Brno–Mikulov a zpět) a budou zřízena stanová městečka.

Ten, kdo si chce dopřát romantiku, pohodu a klid u vína a dobrého burčáku, si najde také své. Ať už na zámku, ve vinařském městečku či v otevřených místních vinotékách a vinařstvích.

„Permanentky na třídenní program se začnou v předprodeji prodávat od 1. června. To budou stát 290 korun, poté v červenci a srpnu za ně návštěvníci zaplatí 390 korun, na místě pak budou za 450 korun. Děti do dvanácti let mají vstup zdarma," doplnila Marcela Koňáková, ředitelka spolupořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová.

Nově předprodej zajišťuje společnost Ticketstream a Turistické informační centrum na Náměstí v Mikulově.

Reklama

Výběr článků