Ostravská hala zvládla první den lehkoatletického mistrovství ČR

Novinky, Josef Zajíc

Zcela zaplněná aletická hala v Ruské ulici v Ostravě-Zábřehu hostí ve dnech 27. a 28. února halové mistrovství České republiky mužů a žen. Organizační pracovníci a rozhodčí zvládají bez problému nápor téměř 320 sportovců, kteří absolvují 449 startů ve 24 disciplínách.

Atletické Mistrovství České republiky mužů a žen v hale. Ostrava 27.2.2016. Slavnostní zahájení.

První den odstartoval v sobotu 27. února ve 13 hodin atraktivní disciplínou ve skoku vysokém mužů. Prezentoval se i český reprezentant Jaroslav Bába z TJ Dukla Praha, který zvítězil výkonem 226 cm a zajistil si účast na LOH v Rio de Janiero. Pokoušel se o zdolání výšky 232 cm. Matyáš Dalecký a Martin Heidl zdolali na druhém a třetím místě  výšku 213 cm.

V hale pokračovaly další finálové disciplíny - trojskok a vrh koulí žen, rozběhy na 800 metrů mužů a žen, rozběhy na 400 metrů mužů a žen.

V 15.00 hodin se uskutečnilo oficiální zahájení šampionátu za přítomnosti zástupců Atletického svazu České republiky a představitelů města Ostravy.

V 15.15 byla zahájena soutěž ve skoku o tyči žen. Utkalo se 11 závodnic, které začínaly na základní výšce 340 cm. Výšku 400 cm překonalo sedm závodnic. Na výšce 415 již zůstaly tři nejlepší, které si rozdělily medaile. Bronzovou získala Rebeka Šilhanová z AK Olymp Brno výkonem 415 cm. Na výšce 440 cm pokračovaly dvě nejlepší české reprezentanty. Druhé místo obsadila Jiřina Ptáčníková z USK Praha, která zdolala 440 cm. Zlatou medaili si odnesla Romana Maláčová, rovněž z USK Praha, která skočila 450 cm a v závěru se pokoušela u svůj osobní rekord 463 cm, zatím s nezdarem.

Pro diváky byl zajímavý boj o nejvyšší příčky mužů ve skoku dalekém. Svým nejdelším skokem 801 cm potěšil Radek Juško PSK Olymp Praha i organizátory mítinku. Druhé místo obsadil Jiří Vondráček Hvězda Pardubice - 750 cm a na třetím místě se umístil Jiří Sýkora PSK Olymp Praha výkonem 731 cm.

Kvalitní výkony podávali i běžci a běžkyně na trati 3000 m. V kategorii žen zvítězila Tereza Čapková z USK Praha - 9:26,3 a v kategorii mužů Adam Zentl z SSK Vítkovice - 8:29,05.

V sobotu vyvrcholil běh na 60 m, kde si mistrovské tituly odnesli: Jan Veleba (TJ Dukla Praha) - 6,70 a Barbora Procházková z USK Praha - 7,43. Finále měl i běh na 60 m překážek: 1. místo Martin Mazáč z PSK Olymp Praha - 7,82 a Kateřina Cáchlová z USK Praha - 8,14.

V neděli se pokračuje od 14.00 hodin trojskokem mužů. Diváci i v televizním přenosu budou moci vidět další finálové disciplíny: výšku žen (Michaela Hrubá), skok o tyči mužů (Balner, Kudlička), finálové běhy na 200 m (Pavel Maslák), 400m (Zuzana Hejnová), 800 m a 1500 m a závody štafet na 4 x 200 m mužů i žen.