Hlavní obsah

Nemocnice získala první lůžko v projektu Postel pro zdraví

2. 3. 2020, 12:28
Novinky, Dana Lipovská

První lůžko v rámci projektu Postel pro zdraví Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně věnovala společnost M.E.G. Charity. Lůžko Předala nemocnici ředitelka M.E.G. Charity Michaela Mašková spolu s brněnskou patronkou, podnikatelkou Nelou Slovákovou.

Foto: archiv FNUSA

Na fotografii zleva vrchní sestra ortopedie Jana Vanini, Nela Slováková, ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák a Michaela Mašková.

Článek

Michaela Mašková, zakladatelka a ředitelka společnosti M.E.G. Charity spolu s brněnskou rodačkou, podnikatelkou Nelou Slovákovou slavnostně předaly vedení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně nové polohovací elektrické lůžko s příslušenstvím a nočním stolkem v hodnotě téměř 60 tisíc korun.

„Před pár lety mi onemocněl tatínek a já jsem s ním trávila po nemocnicích hodně času. Poměrně často jsem slyšela personál říkat, že jim něco chybí. A tak jsem založila M.E.G. Charity. Žiju v Karlových Varech, ale snažím se pomáhat nemocnicím napříč Českou republikou,” řekla Michaela Mašková s tím, že Fakultní nemocnice u sv. Anny pro ni byla jasnou volbou.

„Na Instagramu mě kontaktovaly některé sestřičky této nemocnice s prosbou, abych se zapojila i u nich.”

V Brně se proto spojila s podnikatelkou Nelou Slovákovou, která se stala patronkou M.E.G. Charity a začala také pomáhat. Nová elektrická polohovací postel s příslušenstvím je nyní na I. ortopedické klinice FNUSA a LF MU.

„Je to první vlaštovka v projektu a již druhá aktivita společnosti M.E.G. Charity v naší nemocnici. Jsem za to moc rád a doufám, že se spolupráce bude i nadále rozvíjet,” uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák.

Reklama

Výběr článků