Hlavní obsah

Na kontrolu vyjedou bohumínští úředníci na kolech už posedmnácté

26. 5. 2014, 18:12
Novinky, Lucie Balcarová

Už posedmnácté vyrazí skupinka bohumínských vedoucích úředníků na prohlídku investičních akcí na kolech. Kostýmky a kravaty vymění za trička a šortky už v úterý 27. května. Do pedálů budou šlapat od 8 hodin ráno. Absolvují trasu dlouhou pětadvacet kilometrů a projedou všech sedm městských částí.

Foto: Pavel Čempěl

Starosta Petr Vícha (vlevo) spolu s místostarostou Lumírem Macurou při loňské cyklistické kontrole.

Článek

Peloton povede místostarosta Lumír Macura, který je vášnivým cyklistou. Sekundovat mu bude další zdatný cyklista, starosta Petr Vícha a místostarosta Igor Bruzl.

„Od radnice se vydáme zkontrolovat park Petra Bezruče a sportovně-rekreační areál Bospor, kde právě stavíme novou sportovní halu. Odtud pak kolem místních sběren v Lidické ulici zamíříme do Pudlova, kde se rekonstruuje myší díra a odtud už je to kousek na právě dokončovanou stezku pro cyklisty a in-line bruslaře ve Vrbici. Tu už v předstihu otestujeme,“ naznačil plán 25kilometrové trasy Lumír Macura.

Z Vrbice zamíří úřednický peloton po další in-line stezce u Antošovické lávky do Starého Bohumína, kde na ně čeká prohlídka secesního Národního domu, který momentálně prochází náročnou rekonstrukcí.

Odtud pak skupinka vyjede do Šunychlu a Skřečoně, kde proběhne kontrola lokalit k odvodnění, nové kanalizaci i pro výstavbu chodníků. Cyklistickou kontrolu pak zakončí úředníci v Záblatí, a to v místech bývalé skládky na Budovatelské ulici, na níž vzniká vycházkový okruh pro zdejší obyvatele.

Cyklistické projížďky mají v Bohumíně už dlouhou tradici. Vedení Bohumína se osvědčuje znát problémy nejen od stolu, ale také z terénu.  

„I když není cílem sportovní výkon, každý rok najedeme kolem dvaceti kilometrů. Hromadně se scházíme jednou za čtrnáct dní na týmu pro rozvoj města a rozhodujeme nad mapami, leteckými snímky i vizualizacemi o dalším rozvoji města. Do terénu se pak vydáváme jednotlivě, podle toho, kde je to zapotřebí a kdo má co na starosti. Hromadnou obhlídku míst, o nichž rozhodujeme, pak pořádáme dvakrát ročně, a to při cyklistických kontrolách a při červnové objížďce města zastupiteli,“ upřesnil místostarosta Lumír Macura.

Reklama

Související témata:

Výběr článků