Most hostil turnaj stolních hokejistů nejvyšší kategorie

Novinky, Tomáš Vítámvás

V Českém poháru 2014 v billiard-hockeyi šprtci se již za listopad, prosinec a první polovinu ledna stihlo odehrát jedenáct turnajů a body si připsalo na dvě stě padesát hráčů a hráček.

Český pohár v billiard-hockeyi šprtci – 15.ZŠ Most

Teprve tím dvanáctým ale pro většinu zájemců o start na letošním mistrovství ČR doopravdy odstartovala kvalifikace. Na mostecké 15. základní škole se 25. ledna uskutečnil první ze čtyř letošních turnajů nejvyšší kategorie ČP36.

Startovní listina čítala 108 hráčů a hráček z různých koutů republiky a po skončení turnaje z nich měl největší radost Pavel Alexandrov (Prague NHL). Tomáš Fleišman z BHC AB STAIN Most obsadil druhé místo, když jediné zaváhání zaznamenal nečekaně s oddílovým spoluhráčem Ondřejem Černým. Ten nakonec obsadil velmi pěkné šesté místo. Bronzový stupínek vybojoval Václav Tůma st. ze Sokola Stochov-Pečky.

V hodnocení kategorií byli mostečtí úspěšní napůl. Ondřej Müller (BHC AB STAIN Most) vyhrál kategorii juniorů, Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B“) byl nejlepším starším žáky. Pohár za vítězství v kategorii žen si odvezla do Žďáru nad Sázavou Petra Zajíčková, kategorii mladších žáků vyhrál Patrik Tirpák z Kohoutovic.

Na hodnocení postupových ambicí je zatím brzy. Turnaje nejvyšší kategorie budou letos ještě tři – v Brně, Ostravě a na závěr v Praze. Kromě nich proběhnou zhruba tři desítky turnajů nižších kategorií.

V dalších týdnech čekají stolní hokejisty týmové soutěže. Úvodním kolem odstartují první, druhá i třetí liga. V nejvyšší soutěži hostí BHC AB STAIN Most na 18. ZŠ Most mistrovskou Dobrou Vodu a Ždár nad Sázavou. Utkání nižších soutěží se hrají v tělocvičně 15.ZŠ Most.

ČESKÝ POHÁR – billiard-hockey šprtec

Pohár AB STAIN – kategorie ČP36 (hráči z Mostecka do 30. místa): 1. Pavel Alexandrov (Prague NHL), 2. Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most), 3. Václav Tůma Sen. (Sokol Stochov-Pečky)…, 6. Ondřej Černý, 9. Ondřej Müller, 12. Kamil Blažek (všichni BHC AB STAIN Most), 14. Petr Veis (Old Friends Most), 16. Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B“), 18. Zdeněk Bednář (BHC AB STAIN Most), 22. Ondřej Frýba (SHL StarColor Litvínov), 24. Petr Henych (Most / Sokol Stochov-Pečky), 30. Dalibor Frýba (BHC AB STAIN Most)