Hlavní obsah

Mikulovské kejklířské klání osloví všechny generace

17. 5. 2011, 10:29
Novinky, Dana Smrčková

Kejklení, ohnivá show, cirkusová vystoupení, soutěže o ceny, muzika, workshopy, jarmark a plno dalších májových radovánek. Řeč je o Mikulovském kejklířském klání, které se koná od 20. do 22. května v areálu amfiteátru.

Foto: archiv organizátorů

Kejklení s ohněm bývá výjimečná podíváná.

Článek

Mikulovské kejklířské klání – to je třídenní festival, který zanedlouho zaplní Mikulov divadelními žongléry, cirkusáky, šašky, klauny, komedianty, akrobaty, šermíři a chlapíky na jednokolkách i chůdách.

„Jedná se o zcela ojedinělou akci s bohatým programem, kde si na své přijde každý, zkrátka událost, kterou jih Moravy ještě nezažil,“ tvrdí Petr Kalaš z organizátorského týmu.

Vystupování kejklířů za doprovodu hudby doplní sobotní pokus o světový rekord v počtu plivačů ohně na jednom místě. Otevřený oheň přitom budou mít organizátoři zcela pod kontrolou.

„Kejklení s ohněm vyžaduje dlouhodobý trénink s pomůckami nanečisto, trvá měsíce, než si je kejklíř může dovolit zapálit. Průběh festivalu jsme projednávali s vedením hasičského sboru. Po celou dobu konání akce nám budou k dispozici dobrovolní hasiči. Proto není důvod k sebemenším obavám,“ potvrzuje Kalaš.

Děti podle něj ocení především skákací hrad a dílničky. Povedou je členové divadla KUFR, Divadla Facka a bubenické formace Tubabu.

Vystoupí dvojnásobný mistr České Republiky v beatboxu En.dru ze skupiny Mako Mako, zahraje Čankišou, Budoár staré dámy, Propaganja nebo jidiš kapela HUSO. „Vsadili jsme na kombinaci žánrů. Zazní funky, ambient, psytrance, reggae dub, DNB a další,“ doplňuje Kalaš s tím, že nezapomněli ani na starší generaci.

V areálu amfiteátru tak vyroste jarmark s tradičním zbožím, řezbářskými, keramickými nebo kovářskými výrobky. A v neděli vyrazí z amfiteátru kejklířský průvod přes Kozí hrádek na Náměstí.

Koho na festivalu přepadne chuť na něco dobrého, může zamířit třeba do čajovny. „Kromě čajů a vodních dýmek nabídne neodolatelné arabské speciality. V originální kavárnu se rozloží zase zvláštně upravený tranzit z řad veteránů,“ láká Kalaš.

Informace o vstupném a předprodeji jsou dostupné na www.kejkleni.cz.

Reklama

Související témata:

Výběr článků