Hlavní obsah

Městský obvod Ostrava-Jih získal ocenění Obec přátelská seniorům

26. 6. 2020, 10:16
Novinky, Josef Zajíc

Zástupci nejlidnatějšího městského obvodu Ostravy si v úterý 23. června v Praze převzali z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové ocenění v rámci soutěže Obec přátelská rodině a seniorům 2020.

Foto: Zroj městský obvod Ostrava - Jih

Předání ocenění za 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině a seniorům 2020. Přibíral místostarosta městského obvodu Ostrava - Jih Jan Dohnal

Článek

V kategorii měst a obcí s více než padesáti tisíci obyvateli se umístili na 2. místě a získali dotaci 800 000 tisíc Kč na realizaci projektu pro cílovou skupinu - obyvatelé Ostravy-Jihu starší 65 let.

„V našem obvodu žije přes dvacet tisíc seniorů starších 65 let. Řada z nich se účastní a zapojuje do aktivit, které pro ně obvod dlouhodobě připravuje. Navštěvují Senior Point, kluby seniorů, jezdí na zájezdy, cvičí, vzdělávají se i mimo Univerzitu třetího věku. Jsem rád, že pro ně díky získané dotaci můžeme toto spektrum opět rozšířit,” uvedl Jan Dohnal, místostarosta městského obvodu Ostrava-Jih.

Městský obvod připravuje v první části projektu krátká videa s odborníky na témata, která seniory zajímají nebo pro ně mohou být přínosná.

Půjde o informace od praktického lékaře, fyzioterapeuta, konzultace s finančním nebo výživovým poradcem, informace z oblasti psychické a mentální hygieny, komunikace s úřady. Věnovat se bude také rovněž problematice mezigeneračního soužití nebo využívání moderních technologií. Tato část projektů proběhne on-line, videa budou přístupná na internetu nebo senioři dostanou USB nosičích.

Druhá část projektu bude připravena "off-line" formou edukativní publikace, která výše uvedená témata přiblíží seniorům zábavnou formou, včetně praktických rad.

„Cílem projektu je proškolit, vzdělávat a informovat až 4000 seniorů starších 65 let městského obvodu Ostrava-Jih. Budeme zvědaví na zpětnou vazbu od účastníků projektu, především z hlediska využití získaných znalostí a informací v praktickém životě. Věřím, že pokud je zaujmou, budou je i dále předávat svým přátelům, známým nebo rodinným příslušníkům,” shrnul místostarosta Jan Dohnal.

Reklama

Související témata:

Výběr článků