Hlavní obsah

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně chce zlepšit parkování a dopravu

26. 6. 2017, 14:04
Novinky, Dana Lipovská

Nové vedení krajské nemocnice T. Bati ve spolupráci s městem Zlínem a Dopravní společností Zlín Otrokovice nechává v současné době zpracovat analýzu dopravního provozu a parkovacích míst v areálu KNTB i okolí nemocnice. Cílem je zlepšit dostupnost nejen pro pacienty, ale také pro zaměstnance.

Foto: Nikola Hofmanová
Článek

Stávající situace není optimální. Lidé často hledají, kde zaparkovat a ztěžují dopravu kolem nemocnice.

„Jednali jsme s vedením města i dopravní společnosti o tom, zda by se znovu obnovila myšlenka linky MHD, která by zajížděla do areálu nemocnice. Návrh tady již v minulosti byl, ale tehdejší vedení nemocnice o něj neprojevilo zájem. Přitom něco takového by bylo přínosem pro pacienty i zaměstnance," uvedl ing. Vlastimil Vajdák, ekonomicko-provozní náměstek Krajské nemocnice T. Bati.

Ideálním řešením se jeví zřízení několika zastávek v areálu nemocnice a prodloužení provozní doby zajíždějící linky tak, aby lidé měli například dostupnější úrazovou ambulanci. Do budoucna vzniknou v areálu nemocnice také nová parkovací místa a kolárny pro zaměstnance. Vše je zatím ve fázi jednání a analýz, záměry budou jasnější koncem léta.  

Reklama

Výběr článků