Hlavní obsah

Krajové speciality a poznávací soutěž přilákaly 1500 návštěvníků

20. 6. 2017, 10:06
Novinky, Darina Boumová

Sobota 17. června patřila v parku Přátelství na pražském Proseku přehlídce řemesel, gastronomie a kulturních zvyků krajů ČR. Akce Celé Česko na devítce přilákala téměř 1500 návštěvníků. Největší zájem byl o koncert Patroly Šlapeto, cimbálové muziky Kubalovci, divadlo Čmukaři a soutěž.

Foto: Darina Boumová

Největší zájem byl o vystoupení skupiny Patrola Šlapeto.

Článek

Velký zájem návštěvníků byl o zábavnou poznávací soutěž Hravé Česko, které se zúčastnily desítky dětí. Na jednotlivých soutěžních stanovištích se seznámily s významnými zajímavostmi z konkrétních krajů ČR.

Pro velké i malé návštěvníky byly určeny tvořivé dílny, kde si návštěvníci vyzkoušeli malování na textil, airbrush či výrobu svíček a smaltování. Největší zájem však byl o malování na sklo. Program doplnily hudební vystoupení Patroly Šlapeto, Tria Kalich, Venkovské dudácké muziky Bedrník a Cimbálové muziky Kubalovci.

„Potěšil nás zájem obyvatel naší městské části o první ročník této přehlídky. Rád bych také poděkoval také Libereckému, Jihočeskému a Středočeskému kraji za aktivní účast a věřím, že se příští rok přidají i další regiony,“ zhodnotil akci Adam Vážanský, zástupce starosty městské části Praha 9. Na další ročník akce ¨Celé Česko na devítce se můžeme těšit v příštím roce.

Přehlídka vznikla jako připomínka historických kořenů obyvatel městské části Praha 9, z nichž značná část pochází z různých částí ČR.  

Reklama

Výběr článků