Hlavní obsah

Kinománie ohlašuje ve Vsetíně blížící se prázdniny

15. 6. 2017, 18:26
Novinky, Klára Blažková

Očekávané premiéry, reprízy těch nejlepších filmů, družinu v kině a burzu plakátů nabízí Kinománie: Vsetínský týden filmu pro děti a mládež. Více než 20 filmových projekcí se odehraje ve dnech 16. – 25. června v kině Vatra.

Foto: DK Vsetín

Kinománie 2017

Článek

Letošní Kinománii orámují atraktivní premiéry populárních filmových sérií. Víkend od pátku 16. června bude patřit pokračování příběhu závoďáka Bleska McQueena v animovaných Autech 3. Od čtvrtku 22. června se představí další díl velkolepé akční série Transformers: Poslední rytíř.

Ke vstupence na Auta 3 ve dnech 16. - 19. června navíc diváci obdrží poukaz na slevu 50 procent na libovolné další představení v rámci Kinománie (neplatí na premiérové filmy Auta 3 a Transformers: Poslední rytíř).

Promítací časy mezi premiérami vyplní reprízy nejzajímavějších snímků posledních měsíců. Za vstupné 60 Kč bude možné vidět výpravné snímky Kráska a zvíře, Kong: Ostrov lebek, Rychle a zběsile 8 a animované hity Zpívej a Lego Batman Film. Náročnější diváci jistě ocení rodinný dokument Putování tučňáků: Volání oceánu a poetické animované podobenství beze slov Červená želva.

Součástí Kinománie bude také oblíbená „družina v kině“, které se mohou zúčastnit školní výpravy i veřejnost a shlédnout nejnovější animovaný příběh Šmoulů s podtitulem Zapomenutá vesnice. „Družina“ se odehraje ve dvou termínech 16. 6. a 23. 6. vždy ve 13.30 hodin.

Filmovou přehlídku uzavře v neděli 25. 6. od 16.00 hodin promítání pro nejmenší diváky, kteří se mohou přijít podívat na filmové pásmo Pojar dětem. To obsahuje 5 filmů známého animátora a režiséra Břetislava Pojara, na kterých pracoval v posledních letech života.

Téměř po celou dobu Kinománie bude probíhat Burza plakátů (16. - 22. 6.) – použité i nepoužité a nepotřebné filmové plakáty budou rozloženy ve foyer kina a každý si z nich může vybrat a odnést, co se mu líbí.

Podrobný program Kinománie a informace o filmech naleznete v měsíčních programech kina Vatra nebo na www.kinovatra.cz.

Reklama

Výběr článků