Hlavní obsah

Kanadsko-kalifornská písničkářka Madeline Tasquin zazpívá ve Staré Aréně

11. 2. 2014, 15:35
Novinky, Jakub Labor

Jedinečný koncert kanadsko-kalifornské písničkářky Madeline Tasquin si na půli jarních prázdnin připravil nezávislý kulturní prostor Stará Aréna v Ostravě. Již ve středu 12. února rozezní prostory divadelního sálu podmanivý zvuk koncertního ukulele a osobitého pěveckého projevu.

Foto: Nika Aila States

Madeline Tasquin

Článek

Kanadsko-kalifornská písničkářka Madeline Tasquin byla vychována na severu Britské Kolumbie. Její matka byla operní zpěvačkou a otec horníkem. Na piano ji naučili hrát dřív, než dostala vlastní klíče. O mnoho let později v roce 2011 se chopila koncertního ukulele. Prý se jí lépe přenáší než klavír. 

Smysl pro melodii i harmonii získala díky hodinám prozpívaným v autě s matkou a dvěma mladšími sestrami a také posedlostí Rachmaninovem a Chopinem. Zpívá anglicky a francouzsky. V její hudbě můžete hledat i nacházet jazz, folk, soul i popové balady.

Ačkoli se zdá, že by Madeline měla nejvíce inklinovat k jazzu, opak je pravdou. Ve svých písních proplétá prvky soulu, folku, popu, či dokonce vážné klasické hudby. 

Ve svých jedinečných sólových koncertech se sama doprovází na klavír či koncertní ukulele a rolničkami přivázanými na své kotníky přidává do zvuku další dynamický rozsah.

Madeline Tasquin vystoupí v rámci svého evropského turné ve středu 12. února od 20 hodin v sále Staré Arény na Masarykově náměstí v Ostravě.

Více o koncertu na webu Staré Arény.

Reklama

Výběr článků