Hlavní obsah

Jan Černý vyráží v barvách týmu MOGUL na Barumku

27. 8. 2015, 14:08
Novinky, Zdena Selingerová

Posádku týmu MOGUL Racing Jan Černý – Petr Černohorský se Škodou Fabia S2000 čeká ve dnech 28. - 30. srpna start na Barum Czech Rally Zlín.

Foto: Černý Racing

Jan Černý - Petr Černohorský

Článek

Jan Černý s Petrem Černohorským již netrpělivě očekávají start nejvýznamnější automobilové rally na území České republiky, kterou je Barum Czech Rally Zlín, soutěž zařazená do evropského šampionátu ERC a také do Mistrovství České republiky v rally. Její mimořádná náročnost je ohodnocena koeficientem 1,5, jímž se násobí bodový zisk, který zde posádky získají.

MOGUL Racing team bude tradičně využívat techniku Škoda Fabia S2000, již připravuje domácí tým Kresta Racing. Právě spojení MOGUL a Roman Kresta patří k Barum Rally stejně neodmyslitelně, jako názvy rychlostních zkoušek Pindula, či Troják. Právě na těchto těžkých úsecích se často láme chleba a v tomto roce se s nimi musí popasovat posádka Jan Černý – Petr Černohorský, která absolvuje svou první sezonu v barvách MOGUL.

Pro Jana Černého to není první zkušenost s „Barumkou“. Mladý jezdec z Příbrami dobře ví, co jej v lesích kolem Zlína čeká a jak zrádné mohou být rychlé úseky na pastvinách a pasekách na Valašsku. Letošní ročník je ale pro Jana Černého rozhodně mimořádný, protože poprvé startuje na této významné soutěži s vozem nejvyšší specifikace S2000.

S týmovou Škodou Fabia S2000 proběhl před soutěží test na Valašsku a Jan Černý si vyzkoušel nastavení podvozku na zdejší náročné a místy hodně uskákané tratě, kde ke slovu přišly i bohaté zkušenosti majitele týmu a bývalého výborného závodníka Romana Kresty. Posádka Jan Černý – Petr Černohorský odstartuje do Barum Czech Rally se Škodou Fabia S2000 týmu MOGUL Racing se startovním číslem 17 na dveřích a bude před sebou mít 15 rychlostních zkoušek ve dvou etapách.

Jan Černý, jezdec týmu MOGUL Racing, uvedl: „Start na Barumce v týmu MOGUL Racing se Škodou Fabia S2000 považuji za vrchol v této sezóně a vlastně i ve své dosavadní kariéře. Bude zde velká konkurence mezi domácími i zahraničními jezdci a jsem si jistý, že hned od začátku se pojede hodně rychle. Důležité bude neudělat chybu na úvodní rychlostní zkoušce ve městě, kde jsou obrubníky hodně blízko. Dá se na ní ztratit celá soutěž, ale nesmí se zde ani příliš taktizovat, protože se tady dá lehce nabrat velká časová ztráta, která se pak těžko dohání. Těším se na úžasnou atmosféru, která zde každý rok je. To se musí zažít. S Petrem se budeme snažit připravit si co nejlepší rozpis na rychlostní zkoušky a poznamenat si všechna zrádná místa, kterých má Barumka nespočet. Čeká nás dlouhá a extrémně náročná rally, kde bude naším cílem soutěž hlavně dokončit bez technických problémů a chyb. Pokud se nám to všechno povede spojit a přidat i patřičnou rychlost, tak budu v cíli soutěže spokojený.”

Reklama

Související témata:

Výběr článků