Hlavní obsah

I dětští malíři z Habartova již mohou začít práci na dvojjazyčné brožuře

16. 5. 2011, 20:20
Novinky, Aleš Plevka

Necelý týden uplynul od návštěvy německých kamarádů v Habartově. Ti tak získali v práci na společném projektu mírný náskok, který však od pondělí 16. května budeme jistě postupně dotahovat. V tento den se totiž na podobnou návštěvu do Lengenfeldu vydala skupina habartovských výtvarníků.

Foto: Aleš Plevka

Partnerská škola G. E. Lessinga v Lengenfeldu

Článek

Dvanáct školáků a dva členové doprovodu (výtvarnice a fotograf a překladatel v jedné osobě) dnes nezamířili na běžnou výuku do školy. U vchodu na nás totiž v 8 hodin čekalo vozidlo s dvorním řidičem Radimem, který nás měl za úkol přemístit asi 80 km na západ, do saského Lengenfeldu, jenž je již po několik let partnerským městem Habartova.

Počasí nebylo sice tak krásné jako při předchozím setkání v Habartově, ale byli jsme spokojeni hlavně s tím, že neprší. Asi 90minutovou cestu jsme zvládli bez obtíží a krátce po půl desáté jsme vystupovali před partnerskou školou G. E. Lessinga v Lengenfeldu. Zde se nás ujala učitelka I. Tüpnerová a posléze nás přivítala i samotná ředitelka školy paní Wandrack. Přijetí to bylo jako vždy velmi vřelé a přátelské. Následoval výlet po městě a okolí.

Nejprve jsme zavítali na vyhlídku zvanou "houba", odkud byl krásný pohled na celé město. Stala se i předobrazem pro vyhlídku Masák v Habartově, která je nad jezerem Medard. Dále nás čekala malá exkurze do smutné historie, neboť jsme se ocitli na místě, kde se za 2. světové válce nacházel menší koncentrační tábor, jehož vězni ve vedlejší továrně vyráběli součástky do bojových letadel Luftwaffe.

Mnohem víc ale všechny nadchnul prostor venkovního koupaliště - být o něco slunečněji, asi bychom vodě neodolali. Moc se nám líbil také park, kde se konají mnohé slavnosti. Bez povšimnutí jsme nemohli minout ani školská zařízení, radnici a nepřehlédnutelnou dominantu města v podobě evangelického kostela, z jehož věže se co čtvrt hodiny rozléhalo do kraje majestátní zvonění. Celý krásně upravený prostor před kostelem ještě umocňovala přítomnost ozdobné kašny.

Prohlédli jsme si i partnerskou školu. Naši žáci záviděli především sportovní halu a bazén. Díky pořízeným fotkám bude jistě dostatek materiálu ke ztvárnění v brožuře. Věřme, že se dílo podaří.

Reklama

Výběr článků