Hlavní obsah

Hlavní město slibuje Praze 6 od podzimu parkovací zóny

21. 6. 2014, 8:25
Novinky, Adam Halmoši

Zastupitelstvo městské části Praha 6 v pátek projednalo návrh na zavedení zón placeného stání. Počítá s rezidentní, návštěvnickou a smíšenou oblasti v centrální části čtvrti. Městská část Praha 6 o zavedení zón usiluje již téměř 10 let, ale přístup hlavního města tomu ještě v minulém roce bránil.

Foto: Adam Halmoši
Článek

Až po sérii jednání se Praze 6 letos podařilo dohodnout zavedení pilotního projektu zón a to ještě letos na podzim. Podívejte se, kde všude a které přesně z typu zón by na území městské části Praha 6 měly začít platit: kompletní informace a mapa.

Městská část Praha 6 požaduje, aby na území městské části Praha 6 byly ještě v roce 2014 zavedeny tři základní oblasti zón: 

- oblast modrá - rezidentní (Po - Pá  00 - 06, 08 - 24 hodin) 

- oblast modrá - rezidentní (Po - Pá  00 - 06, 08 - 24 hodin)  - oblast fialová - smíšená (Po - Pá  00 - 06, 08 - 24 hodin) 

- oblast oranžová - návštěvnická (Po - Pá  08 - 20 hodin, max. 2 hodiny) 

„Hlavní město nám letos představilo pilotní projekt, který počítal se zaváděním zón jen v určitých oblastech. Praze 6 se ale podařilo dohodnout zvětšení tohoto projektu, kdy jsme požadovali rozšíření zón na oblast Tychonovy ulice, Badeniho ulice, okolí Písecké brány a ulice Mariánské hrady. V tuto chvíli také platí, že zóny by měly být zavedeny u obou stanic metra A – Dejvická, Hradčanská a dále v oblasti Dejvic, Bubenče a Hradčanské,” řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6.

Další rozšíření zón je plánováno na rok 2015. Praha 6 s hlavním městem vyjednala, že se zóny rozšíří v další etapě u nově vznikajících stanic linka metra A do Motola a v oblasti Břevnova

Praha 6 se zavedením zón na svém území souhlasí za splnění následujících podmínek: 

- zlepšení podmínek pro parkování rezidentů, 

- zlepšení podmínek pro parkování rezidentů,  - zvýhodnění všech občanů MČ Prahy 6,

- zlepšení podmínek pro parkování návštěvníků, zachování tradičních nákupních zón a nezhoršení prostředí pro služby a obchod v městské části. 

„Naše představa je, že všichni občané městské části Praha 6 musejí mít možnost pořídit si parkovací kartu, i když nebudou přímo v oblastech, kde v první fázi parkovací zóny budou platit,“ řekl Záruba. 

Reklama

Související témata:

Výběr článků