Hlavní obsah

Hasičské cvičení v Hálkově divadle

20. 6. 2017, 16:21
Novinky, Diana Váňová

V pondělí 19. června bylo v nymburském Hálkově divadle velmi rušno. Přesně po 20 letech proběhlo taktické cvičení požáru a zásah všech složek záchranného systému, který se plánoval několik měsíců dopředu.

Foto: Diana Váňová

Hasičské cvičení

Článek

Během dopoledního představení začne hořet pod jevištěm, v místě, kde má divadlo kulisy. Požár se šíří velmi rychle a na jeviště postupuje hustý dým. Evakuace 224 žáků ze ZŠ Tyršova probíhá bez paniky, menší zmatek nastává až před divadlem, kdy přijíždí hasičské vozy i ze širokého okolí a žáci se shromažďují na parkovišti vedle divadla.

Velitel zásahu přebírá informace od pracovníků divadla a zjišťuje, že herci a někteří diváci zůstali v sále a potřebují rychlou pomoc. V sále už není vidět ani na krok a hasiči musí postupovat velmi opatrně. Podle plánu dva hasiče kulisy zavalí a zůstávají uvěznění uvnitř divadla. V parku před kaplí je zřízeno centrum záchranné služby a ošetřují zraněné. Policie ČR uzavírá Tyršovu ulici, městská policie dohlíží na pohyb kolemjdoucích.

Požár se podaří uhasit a všechny osoby z divadla dostat do bezpečí. Podle plánu jeden člověk nepřežije, ostatní mají různé stupně popálenin, pár zlomenin a trauma.

Pro složky IZS je takové cvičení velkým přínosem, ale všichni doufáme, že tato divadelní zkouška nebude mít nikdy premiéru.

Reklama

Výběr článků