Fotbalisté Třebíče v poháru nestačili na prvoligové Znojmo, prohráli 0:5

Novinky, Martin Lorenc

Ve 2. kole poháru České pošty hostil třetiligový Třebíč prvoligové Znojmo. Do 2. kola horácký klub postoupil přes SFC Starou říši, kterou porazil 2:1. 1. SFC Znojmo, jakožto prvoligový celek, vstupuje přímo až 2. kola poháru. Rozdíl mezi soutěžemi se jasně ukázal. Znojmo zvítězilo vysoko 5:0.

Třebíč a Znojmo, dva nejčastější soupeři v poháru, se dosud utkali pětkrát. Naposledy tomu bylo minulý rok, kdy tehdy divizní Třebíč porazila Znojmo až na penalty a postoupila tak do 3. kola.

Letos prvoligový nováček nenechal nic náhodě a již v 10. minutě proměnil nařízený pokutový kop Marek Heinz. Do konce prvního poločasu si Horáci nevytvořili žádnou větší šanci a za to je potrestal Reljič, když ve 45. minutě zvýšil vedení Znojma na 2:0.

Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn a Třebíčským docházely síly. V 69. minutě si parádním skluzem našel Heinzův centr Okleštěk. V 72. minutě měla Třebíč hodně blízko ke zdramatizování utkání. Nejprve Chalupa hlavičkoval do břevna, následnou střelu Zifčáka vychytal na brankové čáře Hnaníček a sporně nařízenou penaltu na dvakrát neproměnil hostující hráč právě ze Znojma Zifčák. 75. minuta a střídání Marka Heinze za Václava Tomečka, který ještě v téže minutě umístěnou hlavičkou zvyšuje na 4:0. Konečný stav 5:0 zpečetil svojí druhou trefou Okleštěk.

HFC Třebíč: Matiášek – Svoboda, Chalupa M., Komínek (K), Chalupa P. – Lukáš, Podzemský, Havránek, Makiš (79. Linhart) – Svoboda (75. Florián), Zifčák (84. Kostelecký)

1. SFC Znojmo: Drobisz – Helísek, Hnaníček, Simerský, Cihlář – Hříbek (54. Mudra), Nepožitek (68. Hrošovský), Lacko, Okleštěk – Reljič, Heinz (75. Tomeček)

Branky: Okleštěk (2), Heinz, Reljič, Tomeček

ŽK: Chalupa, Lukáš