Hlavní obsah

Festival ve Strančicích: šikovní řemeslníci, tvořivé dílničky pro děti a ochutnávky jablek

23. 9. 2015, 13:24
Novinky, Aleš Rudl

První sobotu v říjnu proběhne ve Strančicích 5. ročník Festivalu řemesel a jablečných slavností. Připraven bude bohatý řemeslný trh. Děti si budou moci vyzkoušet zručnost v mnoha tvořivých dílnách. Každý může ochutnat a hodnotit různé odrůdy jablek místních sadařů. Celodenní veselí doplní program na pódiu.

Foto: Aleš Rudl

Na festivalu si budou moci děti vyzkoušet zručnost v mnoha tvořivých dílničkách.

Článek

Na řemeslném trhu budou desítky místních i přespolních výrobců. Pořídit si budete moci regionální výrobky. Největší zastoupení budou mít držitelé regionálních značek. Těšit se můžete na výroby z Říčanska a Dolnobřežanska (regionální značka Zápraží originální produkt®), Polabí, ale i dalších regionů.

Pro děti budou připraveny tvořivé dílničky, kde si vyzkouší svoji zručnost a trpělivost. Naučit se mohou též některému z tradičních řemesel – keramice, řezbářství a mnohým dalším.  

Přijďte ochutnat rozmanité odrůdy jablek

Celá akce se ponese i v duchu jablečných slavností. Pro návštěvníky budou připraveny ochutnávky jablek různých odrůd místních sadařů. Přítomen bude i pomolog, jenž rád určí přinesené odrůdy jablek či odpoví na další otázky v oboru ovocnářství.

Uspořádána bude i soutěž o nejlepší jablečný zákusek, ve které se utkají přihlášené pekárny ze středních Čech a Prahy.

Pestrý program se bude odehrávat též na pódiu, kde se bude střídat jedno představení za druhým. Těšit se můžete například na přehlídku retro šatů ve stylu 60. let či historické tance souboru Salome. Děti budou mít také možnost se svézt na historickém kolotoči či zkusit štěstí na střelnici.

Akce proběhne ve středočeských Strančicích v areálu minigolfu 3. října od 11 do 17 hodin. Organizátory akce jsou Místní akční skupina Říčansko a Mateřské centrum Lodička.

Akce proběhne ve středočeských Strančicích v areálu minigolfu 3. října od 11 do 17 hodin. Organizátory akce jsou Místní akční skupina Říčansko a Mateřské centrum Lodička.

Další informace naleznete na stránkách MAS Říčansko. 

Reklama

Související témata:

Výběr článků