Hlavní obsah

Druhý adventní víkend patří již tradičně Mariánskolázeňskému vánočnímu trhu

29. 11. 2017, 13:39
Novinky, Jakub Vohnout

Od čtvrtka 7. až do neděle 10. prosince se mariánskolázeňská kolonáda promění v adventní tržiště a kulturní centrum. Na kolonádě se vystřídá několik set zpěváků, hudebníků, tanečníků, divadelníků a akrobatů. Samozřejmostí jsou stánky s rozmanitým zbožím vánoční tématiky a ukázkami řemesel.

Foto: Václava Simeonová
Článek

Návštěvníci budou mít možnost nakoupit dárky, ochutnat různé speciality, svařené víno, punče, horkou medovinu a další dobroty. Organizátoři této akce i pro letošní ročník nachystali bohatý, divácky zajímavý a vkusný program pro všechny věkové skupiny. Pro dětské návštěvníky bude k dispozici zdarma kolotoč a v odpoledních hodinách výtvarná dílna.

O zahájení, které proběhne ve čtvrtek 7. prosince v 17 hodin, se postará dětský pěvecký sbor Canzona a akrobaté Žongléros Ansámbl. Ti do svého programu zapojí chůdaře, vzdušnou akrobacii na speciální konstrukci a pro mariánskolázeňský vánoční trh nachystají originální představení, během něhož se rozsvítí vánoční strom.

Po tomto slavnostním aktu kolonádu rozezvučí kladenská kapela Zrní, která vyrazila nedávno na své turné k nové desce Jiskřící. Celého zahájení se zúčastní i Rádio Blaník, které si naplánovalo v našem městě vánoční Road Show.

Po pěti letech se do Mariánských Lázní vrátí vokální kapela Yellow Sisters. Ta své řady rozšířila hlavně o děti, a to jak vlastní, tak vypůjčené. Nový program pro děti a dospělé Zvěřinec představí v pátek dopoledne.

Večerní program okoření brněnská skupina Jablkoň, která v nedávné době oslavila 25. narozeniny. Během sobotního dne se na krytém pódiu vystřídá několik sborů, souborů nejen z Mariánských Lázní, ale například i z Chrudimi a Českých Budějovic. Večer zazní známé i neznámé blues - rockové melodie v podání Mustang Bluesride a Stan & Tonny Revival band.

Nedělní odpoledne přenese návštěvníky trhu do 20. až 30. let minulého století swingové trio Sestry Havelkovy s hudebním doprovodem. Celý program zakončí Diva Baara, což je pseudonym zpěvačky, textařky a autorky písní Báry Vaculíkové, členky Yellow Sisters a dcery Petry Černocké, která pokřtila minulý víkend své sólové elektro swingové album.

Reklama

Výběr článků