Hlavní obsah

Do RockOpery Praha se po 6 letech vrací mystické představení Bardo Thödol v rockově-symfonickém hávu

Novinky, Tomáš Kopečný

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Ve středu 5. října čeká RockOperu Praha znovuobnovená premiéra Bardo Thödol NewOpera. Klasicko-etnicko-rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest vznikla na motivy Tibetské knihy mrtvých a na prkna holešovické arény se v nové rockovější podobě vrací po šesti letech.

Foto: RockOpera Praha
Článek

Začátek představení je naplánován na 19. hodinu.

„Bardo Thödol je původně etnicko-symfonická opera, kterou jsme divákům poprvé představili v roce 2010. Nynější zpracování je více rockové v souladu s naturelem našich fanoušků i vlastně s celou koncepcí RockOpery Praha. Představení se inspiruje Tibetskou knihou mrtvých, ale rovněž i švýcarským filosofem Carlem Gustavem Jungem. Je tedy takovou evropskou představou o tibetském záhrobí, ve kterém se mísí evropské názory a myšlení s tibetskou mystikou,“ uvedla zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Opera vzniká pod taktovkou režijního tandemu Rockopery Praha Iriny Andreevy a Romana Štolpy. V hlavní roli hříšníka procházejícího mnoha dobrodružnými cestami a krutými lákadly světa Barda se představí Matěj Kohout.

Na své pouti potkává například zjevení „Univerzální dobroty“ (operní soprán Miroslava Časarová), Velkého slitovníka Avalókitéšváru (Viktor Dyk), tantrická božstva pokojná i hněvivá (Irina Andreeva, Tereza Atanas Georgievová a další) či Pána Smrti (operní bass Petr Opava). Tajemným světem Barda k šťastnému zrození do světa rocku ho pak doprovází rockové hlasy průvodců (Jan Toužimský, Pavla Forest).

„Je to zajímavé, strašidelné a vzrušující téma. Téměř každý z nás je svým způsobem zvědavý na to, co se asi může stát po smrti, jaké to je mezi životy v Bardu. Přijďte si užít představení, ve kterém nechybí mystická atmosféra, tibetské mantry, souhra tvrdé rockové kapely, etnických nástrojů a symfonického orchestru, hlasy rockových i operních zpěváků či obří loutky divadla KVELB, se kterým v této rockové opeře spolupracujeme i na scénografii,“ zve diváky Pavla Forest.  

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám