Hlavní obsah

Děti na Stříbrsku se přes prázdniny nudit nebudou

17. 6. 2016, 11:42
Novinky, Martina Sihelská

Prázdniny se kvapem blíží a většina rodičů má už několik měsíců dopředu jasno, kam umístí své ratolesti. Na Stříbrsku fungují desítky kroužků, výletů či táborů při různých organizacích.

Foto: Martina Sihelská

Černošínská keramická dílna.

Článek

„Na léto máme všechno plně obsazené, včetně řady náhradníků. V nabídce je na oba prázdninové měsíce řada výletů po okolí, devět táborů, a to jak pobytových, tak příměstských. Máme je většinou tematické, takže děti mohou užít rolí rytířů, cestování po rozhlednách, vesmírná dobrodružství a tak dále. Napůl pobytový je pak střelecký tábor. K tomu je ještě Loučení se školou poslední víkend v červnu, a pak naopak v září akce Škola volá,” uvedl ředitel DDM ve Stříbře Roman Mužík. 

V Černošíně také část volnočasových aktivit funguje i o prázdninách. „Zde máme několik kroužků, některé ukončí aktivitu v červnu, ale jiné zase pokračují. Takže například sportovní kroužky, jako je fotbal a stolní tenis, jedou dále podle počasí. Když je hezky, hrajeme venku fotbal, když prší, jsme v krytém zázemí a hraje se stolní tenis,” uvedl radní Václav Myška. V Černošíně navíc přes léto proběhnou dětské keramické workshopy.

Ani Kostelec na své nejmladší obyvatele nezapomíná. „Máme zde nízkoprahový klub, tedy takové centrum mimoškolní činnosti, kde se pravidelně konají různé akce pro děti. Namátkou bych jmenoval třeba výuku německého jazyka, informatiku, rukodělné dílničky, kde se pracuje s keramikou, papíry i dalšími produkty. Nově vznikla i kuchyňka, kde se děti učí vařit, podle mých posledních zpráv dělají nejraději palačinky, ale učili se třeba i výrobu medu. Začíná i klub Méďové pro nejmenší dětičky. A samozřejmě funguje i sportovní odvětví, fotbal, stolní tenis apod. Tato činnost bude z větší části v nabídce i o prázdninách,” uvedl František Trhlík, starosta Kostelce.

Reklama

Výběr článků