Hlavní obsah

Dalajláma, Havlová, Hejma a Ovčáček hosty populární talk-show Jana Krause v parodii Divadla Zaseto

6. 3. 2017, 15:48
Novinky, Tomáš Kopečný

Ve čtvrtek 9. března uvede Divadlo Zaseto ve druhé premiéře svou novou hru Shoes Jana Krause. Divadelní parodie na známou televizní show nabídne pořádnou dávku humoru, nadsázky a samozřejmě svébytného „moderátora“ se čtveřicí „vzácných hostů“ na červené sedačce.

Foto: Divadlo Zaseto

Jindřich Kopáček coby Jan Kraus ve své shoes vyzpovídá Ondřeje Hejmu, Dalajlámu, Dagmar Havlovou a Jiřího Ovčáčka.

Článek

„Inscenace Shoes Jana Krause vznikala postupným, přirozeným způsobem. Postupně se ke mně dostávaly první rekvizity typu košile Ondřeje Hejmy či tibetské roucho a také jsem si začínal více všímat podoby některých našich členů s českými osobnostmi. Až z toho vznikla zajímavá čtveřice Hejma, Havlová, Dalajláma a Ovčáček. Jde čistě o parodii na veřejnosti známou večerní talk-show a naším cílem jednoduše je, aby se diváci během celého večera bavili,“ vysvětlil scénárista a producent Divadla Zaseto Martin Procházka.

Divadlo Zaseto sdružuje profesionální a poloprofesionální umělce. Zaměřuje se na originální autorskou tvorbu s cílem oslovit diváka moderním a současným humorem. Ačkoliv se divadlo soustřeďuje speciálně na komedie, je uvnitř každé inscenace aktuální odkaz na problematiku lidského života a dekadence obecných společenských jevů. Divadlo se záměrně nevyhýbá kontroverzním tématům a s nadsázkou poukazuje na skutečnou podstatu mezilidských vztahů.

„V inscenaci uvidíte v mém podání Ondřeje Hejmu a Dalajlámu, dále Hanu Kostrhúnovou v roli Dagmar Havlové, Ondřeje Cimpla jako Jiřího Ovčáčka a Lenu Ondráčkovou jako překladatelku z tibetštiny. Zodpovídat se budeme Jindřichu Kopáčkovi coby moderátorovi Janu Krausovi. Pokud máte rádi nekonvenční kusy, leckdy až absurdní humor a velkou dávku nadsázky, nenechte si ujít jedno z našich představení,“ dodal Martin Procházka.

Reklama

Související témata:

Výběr článků