Hlavní obsah

Chmelové speciality okoření na pivních slavnostech v Bohumíně kapely Grog a Alkehol

15. 8. 2019, 16:00
Novinky, Lucie Balcarová

Vrchol léta je tady! Bohumínské pivní slavnosti vypuknou už v sobotu 17. srpna ve zdejším Hobbyparku. Sto druhů chmelových nápojů ve všemožných variacích doplní nabídka grilovaných pochutin, atrakce pro malé návštěvníky a pořádně tvrdá muzika. Akce startuje ve 14 hodin a potrvá do desáté večer.

Foto: Pavel Čempěl

Na pivních slavnostech v Bohumíně nechybí ani speciální soutěže, třeba tržení krýglu s pivem na čas.

Článek

Nabídka letošního dvanáctého ročníku není o nic chudší než v minulých letech. Své zlatavé skvosty přijedou představit malé pivovary i osvědčené značky.

„Příznivci chmelových nápojů budou moci degustovat například piva s příchutí, speciály typu IPA se silnou hořkostí a vyšším obsahem alkoholu, ale připravena budou i nízkoalkoholická či zcela nealkoholická piva,“ láká ředitel pořádající městské agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Pro soutěživé milovníky piva je opět připraveno tradiční soupeření. Například o to, komu nejrychleji proteče hrdlem půl litru nazrzlého nápoje, kdo nejdále dohodí pivní sud a další zábavná zápolení. Zatímco rodiče budou koštovat, děti se mohou vyřádit na kolotoči, skákacích hradech, nechat si něco namalovat na obličej nebo se „potetovat“, případně si vyrobit placku. Za vstupné zaplatí dospěláci 80 korun, děti od tří let 50 korun.

Zatímco loni se doprovodná muzika nesla spíše v popovém mainstreamovém duchu, letos pod podium přiláká převážně vyznavače tvrdších hudebních stylů. Představí se například Limetal hrající hard rock a heavy metal, stálice mezi českými rockovými kapelami Alkehol a také bohumínský Grog, který na pivních slavnostech oslaví 25 let od svého vzniku.

Při této příležitosti pro kapelu navařil bohumínský minipivovar Skřečoňský žabák výroční světlý ležák nazvaný Grog. „Sice už jsme nějakou tu stovku vypili, když jsme ochutnávali, ale nebojte, zůstane i na vás,“ vzkazují členové skupiny.

Program:

14:00 hodin - Nightwish revival

14:00 hodin - Nightwish revival 15:30 hodin - Limetal

14:00 hodin - Nightwish revival 15:30 hodin - Limetal 17:00 hodin - Legendy se vrací

14:00 hodin - Nightwish revival 15:30 hodin - Limetal 17:00 hodin - Legendy se vrací 18:30 hodin - Grog

14:00 hodin - Nightwish revival 15:30 hodin - Limetal 17:00 hodin - Legendy se vrací 18:30 hodin - Grog 20:00 hodin - Alkehol

21:30 hodin - Inflagranti

Reklama

Související témata:

Výběr článků