Čeští ragbisté prohráli na ME s Německem 8:27

Novinky, Petr Skála

Ragbisté Česka prohráli v Praze v Edenu druhou březnovou sobotu důležité utkání divize 1B ME s Německem 8:27. Předposlední utkání první části divize B1 ME českým ragbistům nevyšlo. Rozhodující zápas první části soutěže sehrají Češi 16. března v Kišiněvě s Moldavskem.

Jeden z dramatických záběrů z utkání v ragby Česko - Německo 8:27

Od samého začátku v Edenu hosté svého soupeře sevřeli na jeho polovině a v sedmé minutě už Němci vedli 5:0. V první půli se střídaly útočné akce na obou stranách, ale oběma soupeřům chyběla koncovka. Už se zdálo, že do šaten půjdou oba celky za stavu 0:5, ale nestalo se tak.

Německý útočník Jordaan, který už položil na úvod zápasu jednu pětku, pro změnu napravo od branky položil druhou. Pak však probíhala poslední minuta utkání a Aleš Stejskal se rozeběhl z prostředka hřiště k německému brankovišti. Když zjistil, že jeho spoluhráči jej nenásledují, rozhodl se pro samostatný únik. Sevřený německým zadákem s neněmeckým příjmením Manawatu Stejskal sklouzl až k brankovišti, do kterého dosáhl s míčem vymrštěním ruku. Snížení skore na rozdíl pěti bodů přišlo ve správný čas.

Ovšem po přestávce následovala stejná situace jako v první půli. Němci brzy dali další pětku, proměnili navíc následný kop a to nebylo všechno. Rayonor Parkinson proměnil i trestný kop a za stavu 5:20 se ke čtvrté pětce rozeběhl i Marten Strauch. Posledním, kdo bodoval, byl sice český kopáč Petr Čížek, který z trestného kopu jen snížil na výsledné skóre 8:27. Závěrečná převaha domácích ragbistů už nic na výsledku nezměnila.

Česko - Německo 8:27 (5:10)

Body: Stejskal 5, Čížek 3 -  Jordaan 10,  Parkinson 7 , Amstrong a Strauch po 5  *  Rozhodovali: Iordachescu, Milita, Bodea (všichni Rumunsko) * Pětky 1:4 * Diváků 600 *